İSTANBUL GENEL SEÇİM SONUÇLARI

CUMHUR İTTİFAKI

%52,52

4.808.734
Adalet ve Kalkınma Partisi AK PARTİ

%44,00

4.028.906

43

MİLLET VEKİLİ
Milliyetçi Hareket Partisi MHP

%8,52

779.828

8

MİLLET VEKİLİ

MİLLET İTTİFAKI

%37,03

3.391.021
Cumhuriyet Halk Partisi CHP

%27,26

2.495.996

27

MİLLET VEKİLİ
İyi Parti İYİ PARTİ

%8,24

754.285

8

MİLLET VEKİLİ
Saadet Partisi SP

%1,54

140.740

0

MİLLET VEKİLİ

DİĞER

%13,52

1.238.104
Diğer Partiler DİĞER

%13,52

1.238.104

12

MİLLET VEKİLİ

İSTANBUL 27. DÖNEM MİLLETVEKİLLERİ

PARTİ

MİLLETVEKİLİ ADI

SEÇİM BÖLGESİ

SIRA

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Berat Albayrak

İstanbul 1. Bölge

1. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Nurettin Canikli

İstanbul 1. Bölge

2. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Mustafa Ataş

İstanbul 1. Bölge

3. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Erol Kaya

İstanbul 1. Bölge

4. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Vedat Demiröz

İstanbul 1. Bölge

5. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Ravza Kavakcı Kan

İstanbul 1. Bölge

6. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Osman Boyraz

İstanbul 1. Bölge

7. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

İsmet Uçma

İstanbul 1. Bölge

8. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Mihrimah Belma Satır

İstanbul 1. Bölge

9. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Ahmet Berat Çonkar

İstanbul 1. Bölge

10. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Hulusi Şentürk

İstanbul 1. Bölge

11. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Müşerref Pervin Tuba Durgut

İstanbul 1. Bölge

12. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Eyüp Özsoy

İstanbul 1. Bölge

13. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Serkan Bayram

İstanbul 1. Bölge

14. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Fatih Süleyman Denizolgun

İstanbul 1. Bölge

15. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Şeyma Döğücü

İstanbul 1. Bölge

16. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Azmi Ekici

İstanbul 1. Bölge

17. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Hurşit Yıldırım

İstanbul 1. Bölge

18. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Ali Sevinç

İstanbul 1. Bölge

19. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Tuğba Ercan

İstanbul 1. Bölge

20. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Sabri Balaman

İstanbul 1. Bölge

21. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Esma Ersin

İstanbul 1. Bölge

22. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Mustafa Mican

İstanbul 1. Bölge

23. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Ahmet Özdinç

İstanbul 1. Bölge

24. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

İbrahim İlci

İstanbul 1. Bölge

25. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Semanur Koçal

İstanbul 1. Bölge

26. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Ramazan Özkürkçü

İstanbul 1. Bölge

27. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Fidan Erdoğan Avşar

İstanbul 1. Bölge

28. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Feyzullah Tuna

İstanbul 1. Bölge

29. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Fuat Kinsiz

İstanbul 1. Bölge

30. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Ahmet Ayhan Kayaoğlu

İstanbul 1. Bölge

31. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Sinem Demir

İstanbul 1. Bölge

32. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Muhammed Ali Kumru

İstanbul 1. Bölge

33. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Levent Coşkun Erkekoğlu

İstanbul 1. Bölge

34. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Oktay Tan

İstanbul 1. Bölge

35. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

İbrahim Özden Kaboğlu

İstanbul 1. Bölge

1. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Mehmet Akif Hamzaçebi

İstanbul 1. Bölge

2. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Gamze Akkuş İlgezdi

İstanbul 1. Bölge

3. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Onursal Adıgüzel

İstanbul 1. Bölge

4. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Fethi Açıkel

İstanbul 1. Bölge

5. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Gürsel Tekin

İstanbul 1. Bölge

6. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

İlhan Kesici

İstanbul 1. Bölge

7. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Oğuz Kaan Salıcı

İstanbul 1. Bölge

8. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Mahmut Tanal

İstanbul 1. Bölge

9. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Saliha Sera Kadıgil Sütlü

İstanbul 1. Bölge

10. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Hüseyin Emre Bağce

İstanbul 1. Bölge

11. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Mustafa Oktay Aksu

İstanbul 1. Bölge

12. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Hasan Uzunyayla

İstanbul 1. Bölge

13. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Mustafa Öztaşkın

İstanbul 1. Bölge

14. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Tahsin Usta

İstanbul 1. Bölge

15. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Hüseyin Sağ

İstanbul 1. Bölge

16. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Beril Öner

İstanbul 1. Bölge

17. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Yüksel Taşkın

İstanbul 1. Bölge

18. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Hasan Basri Özbek

İstanbul 1. Bölge

19. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Deniz Doğan Günay

İstanbul 1. Bölge

20. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Ertan Aksoy

İstanbul 1. Bölge

21. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Nuray Çepni

İstanbul 1. Bölge

22. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Duygu Çelik

İstanbul 1. Bölge

23. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Arzu Özalp

İstanbul 1. Bölge

24. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Pınar Uzun

İstanbul 1. Bölge

25. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Tuba Torun

İstanbul 1. Bölge

26. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Ali Rıza Yıldırım

İstanbul 1. Bölge

27. Sıra

Halkların Demokratik Partisi

Halkların Demokratik Partisi

Pervin Buldan

İstanbul 1. Bölge

1. Sıra

Halkların Demokratik Partisi

Halkların Demokratik Partisi

Musa Piroğlu

İstanbul 1. Bölge

2. Sıra

Halkların Demokratik Partisi

Halkların Demokratik Partisi

Erkan Baş

İstanbul 1. Bölge

3. Sıra

Halkların Demokratik Partisi

Halkların Demokratik Partisi

Erol Katırcıoğlu

İstanbul 1. Bölge

4. Sıra

Halkların Demokratik Partisi

Halkların Demokratik Partisi

Sema Uçar

İstanbul 1. Bölge

5. Sıra

Milliyetçi Hareket Partisi

Milliyetçi Hareket Partisi

Edip Semih Yalçın

İstanbul 1. Bölge

1. Sıra

Milliyetçi Hareket Partisi

Milliyetçi Hareket Partisi

İzzet Ulvi Yönter

İstanbul 1. Bölge

2. Sıra

Milliyetçi Hareket Partisi

Milliyetçi Hareket Partisi

Mehmet Bülent Karataş

İstanbul 1. Bölge

3. Sıra

Milliyetçi Hareket Partisi

Milliyetçi Hareket Partisi

Nevzat Ünlütürk

İstanbul 1. Bölge

4. Sıra

Milliyetçi Hareket Partisi

Milliyetçi Hareket Partisi

Gülbeyhan Saylağ

İstanbul 1. Bölge

5. Sıra

Milliyetçi Hareket Partisi

Milliyetçi Hareket Partisi

Hatice Akkaya

İstanbul 1. Bölge

6. Sıra

Milliyetçi Hareket Partisi

Milliyetçi Hareket Partisi

Ahmet Turan Hocaoğlu

İstanbul 1. Bölge

7. Sıra

Milliyetçi Hareket Partisi

Milliyetçi Hareket Partisi

Mehmet Fatih Özdemir

İstanbul 1. Bölge

8. Sıra

İyi Parti

İyi Parti

Hayrettin Nuhoğlu

İstanbul 1. Bölge

1. Sıra

İyi Parti

İyi Parti

Ahmet Çelik

İstanbul 1. Bölge

2. Sıra

İyi Parti

İyi Parti

Yavuz Ağıralioğlu

İstanbul 1. Bölge

3. Sıra

İyi Parti

İyi Parti

Meral Alemdar

İstanbul 1. Bölge

4. Sıra

İyi Parti

İyi Parti

Yücel Coşkun

İstanbul 1. Bölge

5. Sıra

İyi Parti

İyi Parti

Onur Aydın

İstanbul 1. Bölge

6. Sıra

İyi Parti

İyi Parti

Mustafa Veysel Güldoğan

İstanbul 1. Bölge

7. Sıra

İyi Parti

İyi Parti

Emine Küçükali

İstanbul 1. Bölge

8. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Süleyman Soylu

İstanbul 2. Bölge

1. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Fatma Betül Sayan Kaya

İstanbul 2. Bölge

2. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Volkan Bozkır

İstanbul 2. Bölge

3. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Abdullah Güler

İstanbul 2. Bölge

4. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Hasan Turan

İstanbul 2. Bölge

5. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Serap Yaşar

İstanbul 2. Bölge

6. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Aziz Babuşçu

İstanbul 2. Bölge

7. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Şirin Ünal

İstanbul 2. Bölge

8. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Canan Kalsın

İstanbul 2. Bölge

9. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Ahmet Hamdi Çamlı

İstanbul 2. Bölge

10. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Markar Esayan

İstanbul 2. Bölge

11. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Mustafa Demir

İstanbul 2. Bölge

12. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

İffet Polat

İstanbul 2. Bölge

13. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Kadri Enis Berberoğlu

İstanbul 2. Bölge

1. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Aykut Erdoğdu

İstanbul 2. Bölge

2. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Ahmet Ünal Çeviköz

İstanbul 2. Bölge

3. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Mustafa Sezgin Tanrıkulu

İstanbul 2. Bölge

4. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Yüksel Mansur Kılınç

İstanbul 2. Bölge

5. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Yunus Emre

İstanbul 2. Bölge

6. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Gökan Zeybek

İstanbul 2. Bölge

7. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Ali Şeker

İstanbul 2. Bölge

8. Sıra

Halkların Demokratik Partisi

Halkların Demokratik Partisi

Ahmet Şık

İstanbul 2. Bölge

1. Sıra

Halkların Demokratik Partisi

Halkların Demokratik Partisi

Oya Ersoy

İstanbul 2. Bölge

2. Sıra

Halkların Demokratik Partisi

Halkların Demokratik Partisi

Hüda Kaya

İstanbul 2. Bölge

3. Sıra

Milliyetçi Hareket Partisi

Milliyetçi Hareket Partisi

Celal Adan

İstanbul 2. Bölge

1. Sıra

Milliyetçi Hareket Partisi

Milliyetçi Hareket Partisi

Cemal Çetin

İstanbul 2. Bölge

2. Sıra

İyi Parti

İyi Parti

Ümit Özdağ

İstanbul 2. Bölge

1. Sıra

İyi Parti

İyi Parti

Mehmet Fatih Şeker

İstanbul 2. Bölge

2. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Numan Kurtulmuş

İstanbul 3. Bölge

1. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Mehmet Muş

İstanbul 3. Bölge

2. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Akif Çağatay Kılıç

İstanbul 3. Bölge

3. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Mehmet Doğan Kubat

İstanbul 3. Bölge

4. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Tülay Kaynarca

İstanbul 3. Bölge

5. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Halis Dalkılıç

İstanbul 3. Bölge

6. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Emine Sare Aydın Yılmaz

İstanbul 3. Bölge

7. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Nevzat Şatıroğlu

İstanbul 3. Bölge

8. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Zafer Sırakaya

İstanbul 3. Bölge

9. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Rümeysa Kadak

İstanbul 3. Bölge

10. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Ahmet Mücahit Arınç

İstanbul 3. Bölge

11. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Mustafa Yeneroğlu

İstanbul 3. Bölge

12. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Erkan Kandemir

İstanbul 3. Bölge

13. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Şamil Ayrım

İstanbul 3. Bölge

14. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Alev Dedegil

İstanbul 3. Bölge

15. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Engin Altay

İstanbul 3. Bölge

1. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Erdoğan Toprak

İstanbul 3. Bölge

2. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Mehmet Bekaroğlu

İstanbul 3. Bölge

3. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Zeynel Emre

İstanbul 3. Bölge

4. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Sibel Özdemir

İstanbul 3. Bölge

5. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Özgür Karabat

İstanbul 3. Bölge

6. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Turan Aydoğan

İstanbul 3. Bölge

7. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Emine Gülizar Emecan

İstanbul 3. Bölge

8. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Nazır Cihangir İslam

İstanbul 3. Bölge

9. Sıra

Halkların Demokratik Partisi

Halkların Demokratik Partisi

Hakkı Saruhan Oluç

İstanbul 3. Bölge

3. Sıra

Halkların Demokratik Partisi

Halkların Demokratik Partisi

Ali Kenanoğlu

İstanbul 3. Bölge

4. Sıra

Milliyetçi Hareket Partisi

Milliyetçi Hareket Partisi

Feti Yıldız

İstanbul 3. Bölge

1. Sıra

Milliyetçi Hareket Partisi

Milliyetçi Hareket Partisi

İsmail Faruk Aksu

İstanbul 3. Bölge

2. Sıra

Milliyetçi Hareket Partisi

Milliyetçi Hareket Partisi

Arzu Erdem

İstanbul 3. Bölge

3. Sıra

İyi Parti

İyi Parti

Abdul Ahat Andican

İstanbul 3. Bölge

1. Sıra

İyi Parti

İyi Parti

Ümit Beyaz

İstanbul 3. Bölge

2. Sıra

İyi Parti

İyi Parti

Hayati Arkaz

İstanbul 3. Bölge

3. Sıra