İSTANBUL 3. BÖLGE GENEL SEÇİM SONUÇLARI

CUMHUR İTTİFAKI

%50,36

1.655.993
Adalet ve Kalkınma Partisi AK PARTİ

%41,90

1.377.846

15

MİLLET VEKİLİ
Milliyetçi Hareket Partisi MHP

%8,46

278.147

3

MİLLET VEKİLİ

MİLLET İTTİFAKI

%34,77

1.143.566
Cumhuriyet Halk Partisi CHP

%25,26

830.542

9

MİLLET VEKİLİ
İyi Parti İYİ PARTİ

%8,15

268.119

3

MİLLET VEKİLİ
Saadet Partisi SP

%1,37

44.905

0

MİLLET VEKİLİ

DİĞER

%14,87

488.976
Diğer Partiler DİĞER

%14,87

488.976

5

MİLLET VEKİLİ

İSTANBUL 3. BÖLGE 27. DÖNEM MİLLETVEKİLLERİ

PARTİ

MİLLETVEKİLİ ADI

SEÇİM BÖLGESİ

SIRA

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Numan Kurtulmuş

İstanbul 3. Bölge

1. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Mehmet Muş

İstanbul 3. Bölge

2. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Akif Çağatay Kılıç

İstanbul 3. Bölge

3. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Mehmet Doğan Kubat

İstanbul 3. Bölge

4. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Tülay Kaynarca

İstanbul 3. Bölge

5. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Halis Dalkılıç

İstanbul 3. Bölge

6. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Emine Sare Aydın Yılmaz

İstanbul 3. Bölge

7. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Nevzat Şatıroğlu

İstanbul 3. Bölge

8. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Zafer Sırakaya

İstanbul 3. Bölge

9. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Rümeysa Kadak

İstanbul 3. Bölge

10. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Ahmet Mücahit Arınç

İstanbul 3. Bölge

11. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Mustafa Yeneroğlu

İstanbul 3. Bölge

12. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Erkan Kandemir

İstanbul 3. Bölge

13. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Şamil Ayrım

İstanbul 3. Bölge

14. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Alev Dedegil

İstanbul 3. Bölge

15. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Engin Altay

İstanbul 3. Bölge

1. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Erdoğan Toprak

İstanbul 3. Bölge

2. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Mehmet Bekaroğlu

İstanbul 3. Bölge

3. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Zeynel Emre

İstanbul 3. Bölge

4. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Sibel Özdemir

İstanbul 3. Bölge

5. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Özgür Karabat

İstanbul 3. Bölge

6. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Turan Aydoğan

İstanbul 3. Bölge

7. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Emine Gülizar Emecan

İstanbul 3. Bölge

8. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Nazır Cihangir İslam

İstanbul 3. Bölge

9. Sıra

Halkların Demokratik Partisi

Halkların Demokratik Partisi

Hakkı Saruhan Oluç

İstanbul 3. Bölge

3. Sıra

Halkların Demokratik Partisi

Halkların Demokratik Partisi

Ali Kenanoğlu

İstanbul 3. Bölge

4. Sıra

Milliyetçi Hareket Partisi

Milliyetçi Hareket Partisi

Feti Yıldız

İstanbul 3. Bölge

1. Sıra

Milliyetçi Hareket Partisi

Milliyetçi Hareket Partisi

İsmail Faruk Aksu

İstanbul 3. Bölge

2. Sıra

Milliyetçi Hareket Partisi

Milliyetçi Hareket Partisi

Arzu Erdem

İstanbul 3. Bölge

3. Sıra

İyi Parti

İyi Parti

Abdul Ahat Andican

İstanbul 3. Bölge

1. Sıra

İyi Parti

İyi Parti

Ümit Beyaz

İstanbul 3. Bölge

2. Sıra

İyi Parti

İyi Parti

Hayati Arkaz

İstanbul 3. Bölge

3. Sıra