İSTANBUL 2. BÖLGE GENEL SEÇİM SONUÇLARI

CUMHUR İTTİFAKI

%53,33

1.437.583
Adalet ve Kalkınma Partisi AK PARTİ

%45,22

1.218.843

13

MİLLET VEKİLİ
Milliyetçi Hareket Partisi MHP

%8,11

218.740

2

MİLLET VEKİLİ

MİLLET İTTİFAKI

%33,92

914.394
Cumhuriyet Halk Partisi CHP

%24,77

667.812

8

MİLLET VEKİLİ
İyi Parti İYİ PARTİ

%7,58

204.388

2

MİLLET VEKİLİ
Saadet Partisi SP

%1,57

42.194

0

MİLLET VEKİLİ

DİĞER

%12,75

343.565
Diğer Partiler DİĞER

%12,75

343.565

3

MİLLET VEKİLİ

İSTANBUL 2. BÖLGE 27. DÖNEM MİLLETVEKİLLERİ

PARTİ

MİLLETVEKİLİ ADI

SEÇİM BÖLGESİ

SIRA

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Süleyman Soylu

İstanbul 2. Bölge

1. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Fatma Betül Sayan Kaya

İstanbul 2. Bölge

2. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Volkan Bozkır

İstanbul 2. Bölge

3. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Abdullah Güler

İstanbul 2. Bölge

4. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Hasan Turan

İstanbul 2. Bölge

5. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Serap Yaşar

İstanbul 2. Bölge

6. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Aziz Babuşçu

İstanbul 2. Bölge

7. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Şirin Ünal

İstanbul 2. Bölge

8. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Canan Kalsın

İstanbul 2. Bölge

9. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Ahmet Hamdi Çamlı

İstanbul 2. Bölge

10. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Markar Esayan

İstanbul 2. Bölge

11. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Mustafa Demir

İstanbul 2. Bölge

12. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

İffet Polat

İstanbul 2. Bölge

13. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Kadri Enis Berberoğlu

İstanbul 2. Bölge

1. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Aykut Erdoğdu

İstanbul 2. Bölge

2. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Ahmet Ünal Çeviköz

İstanbul 2. Bölge

3. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Mustafa Sezgin Tanrıkulu

İstanbul 2. Bölge

4. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Yüksel Mansur Kılınç

İstanbul 2. Bölge

5. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Yunus Emre

İstanbul 2. Bölge

6. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Gökan Zeybek

İstanbul 2. Bölge

7. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Ali Şeker

İstanbul 2. Bölge

8. Sıra

Halkların Demokratik Partisi

Halkların Demokratik Partisi

Ahmet Şık

İstanbul 2. Bölge

1. Sıra

Halkların Demokratik Partisi

Halkların Demokratik Partisi

Oya Ersoy

İstanbul 2. Bölge

2. Sıra

Halkların Demokratik Partisi

Halkların Demokratik Partisi

Hüda Kaya

İstanbul 2. Bölge

3. Sıra

Milliyetçi Hareket Partisi

Milliyetçi Hareket Partisi

Celal Adan

İstanbul 2. Bölge

1. Sıra

Milliyetçi Hareket Partisi

Milliyetçi Hareket Partisi

Cemal Çetin

İstanbul 2. Bölge

2. Sıra

İyi Parti

İyi Parti

Ümit Özdağ

İstanbul 2. Bölge

1. Sıra

İyi Parti

İyi Parti

Mehmet Fatih Şeker

İstanbul 2. Bölge

2. Sıra