ANKARA 1. BÖLGE GENEL SEÇİM SONUÇLARI

CUMHUR İTTİFAKI

%55,37

1.898.995
Adalet ve Kalkınma Partisi AK PARTİ

%41,81

1.434.061

15

MİLLET VEKİLİ
Milliyetçi Hareket Partisi MHP

%13,56

464.934

5

MİLLET VEKİLİ

MİLLET İTTİFAKI

%41,03

1.407.301
Cumhuriyet Halk Partisi CHP

%26,97

925.159

10

MİLLET VEKİLİ
İyi Parti İYİ PARTİ

%12,51

429.079

5

MİLLET VEKİLİ
Saadet Partisi SP

%1,55

53.063

0

MİLLET VEKİLİ

DİĞER

%7,00

240.261
Diğer Partiler DİĞER

%7,00

240.261

1

MİLLET VEKİLİ

ANKARA 1. BÖLGE 27. DÖNEM MİLLETVEKİLLERİ

PARTİ

MİLLETVEKİLİ ADI

SEÇİM BÖLGESİ

SIRA

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Tekin Bingöl

Ankara 1. Bölge

1. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Levent Gök

Ankara 1. Bölge

2. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Ali Haydar Hakverdi

Ankara 1. Bölge

3. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Bülent Kuşoğlu

Ankara 1. Bölge

4. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Gamze Taşcıer

Ankara 1. Bölge

5. Sıra

Cumhuriyet Halk Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Ekrem Kerem Oktay

Ankara 1. Bölge

6. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Yıldırım Tuğrul Türkeş

Ankara 1. Bölge

1. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Fatih Şahin

Ankara 1. Bölge

2. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Yalçın Akdoğan

Ankara 1. Bölge

3. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Ali İhsan Arslan

Ankara 1. Bölge

4. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Murat Yıldırım

Ankara 1. Bölge

5. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Fahri Usta

Ankara 1. Bölge

7. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Fatma Öncü

Ankara 1. Bölge

6. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Gökçer Doğan

Ankara 1. Bölge

8. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Fevzi Aydın

Ankara 1. Bölge

9. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Muammer Cemaloğlu

Ankara 1. Bölge

11. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Büşra Soylu

Ankara 1. Bölge

10. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Elif Rabia Gürbüz

Ankara 1. Bölge

12. Sıra

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adil Can Yıldırım

Ankara 1. Bölge

13. Sıra

İyi Parti

İyi Parti

Koray Aydın

Ankara 1. Bölge

1. Sıra

İyi Parti

İyi Parti

İbrahim Halil Oral

Ankara 1. Bölge

2. Sıra

İyi Parti

İyi Parti

Mesut Özarslan

Ankara 1. Bölge

3. Sıra

İyi Parti

İyi Parti

Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu

Ankara 1. Bölge

4. Sıra

İyi Parti

İyi Parti

Mine Baş

Ankara 1. Bölge

5. Sıra

Milliyetçi Hareket Partisi

Milliyetçi Hareket Partisi

Mevlüt Karakaya

Ankara 1. Bölge

1. Sıra

Milliyetçi Hareket Partisi

Milliyetçi Hareket Partisi

Eyyup Yıldız

Ankara 1. Bölge

3. Sıra

Milliyetçi Hareket Partisi

Milliyetçi Hareket Partisi

Zühal Topcu

Ankara 1. Bölge

2. Sıra

Milliyetçi Hareket Partisi

Milliyetçi Hareket Partisi

Duygu Kurban Gözüoğlu

Ankara 1. Bölge

4. Sıra

Milliyetçi Hareket Partisi

Milliyetçi Hareket Partisi

Mehmet Duygulu

Ankara 1. Bölge

5. Sıra

Halkların Demokratik Partisi

Halkların Demokratik Partisi

Filiz Kerestecioğlu Demir

Ankara 1. Bölge

1. Sıra