eposta yazdır zoom+ zoom-

Samsun’da acil servis doktorunu darp ettiler

Samsun’da acil servis doktorunu darp ettiler

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde yaşanan olayda tedavi için öncelik istenilmesi nedeniyle çıkan kavgada acil servis doktoru darp edildi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 12-01-2019 19:13 - Güncelleme: 13-01-2019 00:43

Samsun’da bir hasta yakını, hastasına öncelik isteme meselesi yüzünden çıkan arbedede acil servis doktorunu darp etti.

Olay, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde saat 17.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, baş ağrısı şikayetiyle acile gelen bir hasta, kalabalığı görünce kendisinin sırasının öne çekilmesini istedi. Bunun üzerine hasta yakını ile Acil Tıp Asistanı Dr. Hüseyin Tufan Yanık arasında sıra tartışması çıktı. Tartışmanın arbedeye dönüşmesi üzerine hasta yakını, görevli doktora yumruk atarak darp etti. Dr. Hüseyin Tufan Yanık, darp raporu alarak saldırgandan şikayetçi oldu.

Yaşadığı olayı anlatan genç Dr. Yanık, “Yoğunluktan dolayı bir arbede yaşandı. Hasta yakını hastasına gereksiz bir öncelik tanınmasını istedi. Biz de bunun mümkün olmayacağını belirttik. Bunun sonucunda da tahammül gösteremeyip bana saldırdılar. Hemşireme de tacizde bulundular. Başıma, alnıma yumruk attılar. Bunu yapanlardan sonuna kadar şikayetçiyim” dedi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, tüm STK’ların sağlıkta şiddete karşı birlikte mücadele etmesi gerektiğini söyledi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Samsun’da acil servis doktorunu darp ettiler haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR19 YORUM
  • Misafir 14 Ocak 2019 07:04 Var ili Bölge araştırma Hastanesi'ne acile kız cocugumu götürdüm.Bayan doktor sözle muayene ediyor.aç ağzına bakayım,kulağına bakayım, steteskop ile muayene hiç bir uygulama yok.20 dakika izledim bizden önce ki hareketlerini,herkesi o şekilde muayene etti!!!! 20 dk da 20 kişi yi başından savdi.bu mu iş ahlakı. gidin hastanelerde Suriyeli diye öncelikli sıra veriliyor.ama bunlar şiddeti haklı kılmıyor lakin milletin ruh hali gerçekten bozuk.bunuda anlamak gerekiyor.Ozellikle doktor kar tarafından.

    CEVAP YAZ 3 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro