eposta yazdır zoom+ zoom-

Şamil Tayyar’dan CHP'li başkana destek

 Şamil Tayyar’dan CHP'li başkana destek

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Tunceli’de yaptığı konuşmada PKK’ya tepki gösteren CHP İl Başkanı Ali Rıza Güder’e destek verdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 17-07-2017 18:19 - Güncelleme: 17-07-2017 18:19

Tunceli'de dün düzenlenen törende konuşan CHP Tunceli İl Başkanı Ali Rıza Güder, terör örgütü PKK tarafından şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz’a değinip terör örgütüne büyük tepki göstermişti.

Güder terör örgütüne şu sözlerle çok sert tepki göstermişti: “Ne istiyorsunuz? Bu daha hayatının baharında annesiyle babasıyla yaşayacak ömrü olan 23 yaşındaki öğretmenden ne istediniz? Belki yarın öbür gün evlenip, çoluğu çocuğuyla, sevdiğiyle yaşayacak ömrü olan bu öğretmenden ne istediniz? Bu işlediğiniz adi cinayetle siz bu coğrafyada sadece gencecik bir insanı değil insanlığı, vicdanı, haysiyeti, onuru da katlettiniz. Ne istiyorsunuz? Gencecik bir insanı öldürüp suya atmak neyin nesidir? Sizin ölüye de mi saygınız yoktur? Ölmüş bir insanın son bir kez annesiyle, babasıyla buluşmasına da mı saygınız yoktur? Anne baba çocuğunun cenazesini almasın mı? Bu zavallı öğretmene bir cenazeyi de mi çok gördünüz? Bir avuç toprağı da mı çok gördünüz? Edemediniz mi bir yolun kenarına bırakıp birinin almasını edemediniz mi? Gencecik bir insanı suya atmak neyin nesidir? Munzur Dağları’nın piri pak suyunu bu adi cinayetle kirletmeye utanmadınız mı? Adlarını kendinize mal ettiğiniz bu dağların zirvesine kurulmuş ağalar divanının gölgesi, onların ızdırap dolu bakışları da mı sizi utandırmıyor? Bu neyin davasıdır? Ne uğruna öldürüyorsunuz ne uğruna ölüyorsunuz; bu kör şiddetin sebebi neyin nesidir?” CHP'li başkanı sözleri vali dahil protokol üyelerini ağlattı.

CHP'Lİ BAŞKANA DESTEK ŞAMİL TAYYAR'DAN GELDİ 

CHP İl Başkanı  Ali Rıza Güder’e  destek veren AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda,"Yüreğine sağlık. Ne olur bu sağduyunu kaybetme. Böyle adamlara ihtiyaç var. Hele CHP'de. Umarım siyasi ömrün uzun olur" ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Şamil Tayyar’dan CHP'li başkana destek haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Misafir 17 Temmuz 2017 22:49 Şaşıranlar varsa gülerim adam olaya parti yada belli bir mezhep yada etnik kültür olarak bakmadan toplum bilinci ile yaklaşınca herkes alkışlar biride KK ya deseya bunu ama sanmam 1 aya kadar ya sokaklara iner rezil olur yada istifa eder kalanlarda CHP yi almak istemez zira izmir edirne gibi yerler dışınca CHP yönetimleri vasat haldeler

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro