eposta yazdır zoom+ zoom-

Salih Müslim için flaş adım! PKK mitinginde görülmüştü...

Salih Müslim için flaş adım! PKK mitinginde görülmüştü...

Türkiye, en son Almanya'nın başkenti Berlin'deki PKK mitinginde görülen terör örgütü elebaşısı Salih Müslim'in tutuklanması ve iadesi için Almanya'dan talepte bulundu... Talep Cuma günü Almanya'ya iletildi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 05-03-2018 13:43 - Güncelleme: 05-03-2018 16:42

Terör örgütü PYD'nin eski Başkanı Salih Müslim'in iadesi için Türkiye Almanya'dan tutuklama ve iade istedi. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "Salih Müslüm'ün Almanya'ya gideceğine dair bilgiler gelince tutuklama ve iade taleplerimizi Cuma günü Almanya makamlarına ilettik" açıklaması yaptı.

PKK MİTİNGİNE KATILDI: Salih Müslim, Çekya'da gözaltına alınıp serbest bırakıldıktan sonra Almanya'ya geçmişti. Müslim son olarak PKK yandaşlarının Almanya'nın başkenti Berlin'de terör örgütü YPG/PKK yandaşlarının düzenlediği mitinge katılmıştı. Müslim, mitingde bir de konuşma yapmıştı....

İADE TALEBİ CUMA GÜNÜ YAPILDI: Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı açıklamada, Müslim için Almanya'ya tutuklama ve iade başvurusunun Cuma günü yapıldığını söyledi. Bozdağ "Çekya, terör örgütüne destek anlamında bir karar verdi. Bu kararın çıkmasından sonra Salih Müslüm'ün Almanya'ya gideceğine dair bilgiler gelince tutuklama ve iade taleplerimizi Cuma günü Almanya makamlarına ilettik" dedi.

TERÖR ÖRGÜTLERİ ALMANYA'DA ÇOK RAHAT: PKK, PYD, YPG ve Türkiye'nin aleyhine faaliyette bulunan FETÖ, DHKP-C gibi terör örgütleri Almanya'da çok büyük bir rahatlıkla faaliyette bulunmakta, para toplamakta, toplantı ve gösteri yapmakta, terörist devşirmektedirler, Türkiye'nin aleyhine her tür çalışmayı yapmaktadırlar. Bunu Türkiye'nin kabul etmesi mümkün değildir.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Salih Müslim için flaş adım! PKK mitinginde görülmüştü... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR20 YORUM
  • Halit 05 Mart 2018 18:31 Yeter artik dunyada turkiyenin hic bir itibari kalmadı buda sizin başarısız dış politikanız yuzünden bu müslümü almanya size gönderirse bu sefer hangi halıyla karşılayacaksınız acaba.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro