eposta yazdır zoom+ zoom-

Şahin'den AK Partili seçmene çağrı

Şahin'den AK Partili seçmene çağrı

MİLAD Partisi Genel Başkanı İdris Naim Şahin, hükümeti eleştirdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 30-11-2014 21:49 - Güncelleme: 25-10-2015 13:32
MİLAD Partisi Genel Başkanı İdris Naim Şahin, AK Partili seçmene seslendi "Günahlara ortak olmayın çağrısı" yaptı. Suriye'deki çatışmalardan hükümetin sorumlu olduğunu da iddia eden Şahin, partisinin kapısının herkese açık olduğunu söyledi.
 
Partisi'nin Antalya toplantısında konuşan İdris Naim Şahin’in otobüsü, davul zurna eşliğinde karşılandı. Partililerle tek tek selamlaşan Şahin, yaptığı konuşmada 11 gün önce kurulan MİLAD Partisi’nin ezberleri bozan bir kadro partisi olduğunu iddia etti. "MİLAD Partisi’nin adı Millet, soyadı Adalet" diyen Şahin, partinin kapısının herkese açık olduğunu, ancak hırsızlarla bölücülere bu partide yer olmadığını ifade etti. MİLAD’ın bir başlangıç olduğunu belirten Şahin’in hedefinde, eskiden mensubu olduğu Ak Parti vardı. Mevcut hükümetin MİLAD’tan önceki son hükümet olacağını ileri süren Şahin, Türkiye’de başta iktidar partisi olmak üzere siyasetin irtifa kaybettiğini kaydetti. 
 
"Korku, tehdit, şantaj, adam kayırma bütün acımasızlığıyla uygulamaya konulmuştur" diyen Şahin, bu ülkenin böyle bir yönetimi hak etmediğini söyledi. "Siyasetin de bir jargonu vardır" diyen Şahin, hükümeti gündemi saptırmakla ve bölücü örgüte taviz vermekle suçladı. Hükümetin iki yıldır platonik aşk yaşadığını iddia ettiği terör örgütü militanlarının geçen 8 Haziran’da Diyarbakır Bingöl karayolunu 25 gün boyunca kapattığını ileri süren Şahin, ağır ihmal ve güvenlik sorununun hiçbir tiyatral gündemle kapatılamayacağını aktardı. 
 
CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYI
 
Konuşmasında Cumhurbaşkanlığı sarayını işaret eden Şahin,  "Ankara’nın göbeğinde binbir gece masalları gibi dışardan görünen ışığıyla çatısıyla bahçesiyle ağacıyla neresinden bakarsanız bakın bir saraya dönüşmüş yapılara bir bakın. Bakmak lazım. Bu ülkede neler yapılıyor. Onlara bir mercek tutmak lazım. Ama bunları örtbas etmek için ustaca tarihi konular. Kıtalararası konular, biyolojik konular, kadın erkek eşit mi değil mi bunlarla uğraşılıyor. Bunlar siyasetçinin konuları olamaz" ifadelerini kullandı. 
 
SURİYE’DEKİ KANDAN İKTİDAR DA SORUMLU
 
Konuşmasında Suriye’de dökülen kandan hükümeti de sorumlu tutan Şahin, "Eğer Türkiye Suriye’nin iç meselesine karışmamış olsaydı, Esad Türkiye’nin içinde bulunduğu Milletler Camiasına rağmen kaç bin cana kıyabilirdi. Ben iddia ediyorum 10 binin altında kalırdı. Ama Türkiye’nin yanlış dış politikası ve hukuka aykırı uygulamaları sonucunda bugün 250 bin insanın hayatı sona ermiş. 250 bin insanın hayatını kaybetmesinde Türk hükümetinin vicdani ve siyasi sorumluluğu yok mudur" dedi. 
 
EY AK PARTİLİ KARDEŞLERİM 
 
17 ve 25 Aralık operasyonlarını kastederek hukukun kişiden kişiye farklı uygulandığını ileri süren Şahin, AK Partili seçmenlere de seslendi. Şahin, "Ey AK Partili kardeşlerim. Ey iktidara gönül vermiş kardeşlerim. Şunu diyerek bu hukuksuzluğu geçiştiremeyiz; ‘Çalıyorlar ama çalışıyorlar’ diye. Benim okuduğum kitaplarda böyle bir şey yok. Siz farklı bir kitap biliyorsanız, onu ilan edin ben de okuyayım o kitabı. Vicdanlarınızın rahatsız olduğunu biliyorum. Sizi bazı, ısmarlama, atanmış fetva sahipleri sakın ola ki tatmin etmesin, kandırmasın. Bu yapılan suçtur, günahtır. Bir kısmınız gönülden bağlısınız. Bir kısmınız başka türlü bağlar içindesiniz. Kırın bu saadet zincirini. Bu saadet zinciri aynı zamanda haram zinciridir haram. Değmez iki paralık dünyada buna" diye konuştu.
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Şahin'den AK Partili seçmene çağrı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR63 YORUM
  • timurlenk 01 Aralık 2014 23:51 kendisi ünye kaledere mahallesinde iki eski tarihi evi nasıl yaptıysa yada parasını verip alarak yıktı ve çokta aslına uygun olmayan şekilde yaptırdı. inşaatı hala devam ediyor.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro