eposta yazdır zoom+ zoom-

Sadi Güven hakkında suç duyurusu

Sadi Güven hakkında suç duyurusu

Halkların Demokratik Partisi, YSK Başkanı Sadi Güven ve YSK üyeleri hakkında, 'görevi kötüye kullanma ve toplumun düzenini bozmaya yönelik kararlar altına imza atma' iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-04-2017 12:01 - Güncelleme: 19-04-2017 12:01

Halkların Demokratik Partisi, YSK Başkanı Sadi Güven ve YSK üyeleri hakkında, 'görevi kötüye kullanma ve toplumun düzenini bozmaya yönelik kararlar altına imza atma' iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Sabah saatlerinde adliyeye giden, HDP Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım, adliye çıkışında açıklama yaptı.

Yıldırım şunları söyledi: 3 gün önce bu ülkede bir refereandum sandığı kuruldu. Aslında sanki kısmi bir anayasa değişikliği halk oyuna sunuluyormuş gibi gösterilse de ülkedeki siyasal idari yaşamın tamamını değiştiren bir rejim değişikliğine tekabül eden bir sandıktı. Ancak halkın oyuna sunulan bu paketin sandığının kurulma biçimi çok tartışmalıdır. Çünkü gerek 16 Nisan'dan önce fırsat eşitsizliğinin her mecrada seyredildi.

Ancak eşitsizlik orayla sınırlı kalmadı, sandığın kurulduğu an itibarıyla özellikle Doğu illerimizde güvenlik güçleri sandık alanlarına girdi, referandum devam ederken ihlaller devam etti.

Oy verme işlemi tamamlandıktan yaklaşık 70 dakika sonra YSK'nın duyurusuyla karar değişikliğine gidildi. Mühürsüz oy pusulaları ve zarfların geçersiz sayılma kurarı ihlal edildi. YSK Başkanı ve üyeleri görevlerine sahip çıkmamıştır. Daha önce vermiş oldukları bir kararı inkar edercesine bu seçime gölge düşürdüler.

Bu referandum iptal edilmelidir. Bugün YSK Başkanı'nın ve üyelerinin dediğim ve sayamadığım sebeplerden ötürü görevlerini kötüye kullandıkları ve toplumun düzenini bozmaya yönelik kararlar altına imza attıkları için bugün suç duyurusunda bulunduk.

Referandum iptal olur mu YSK'nın yetkisi nedir?

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Sadi Güven hakkında suç duyurusu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR12 YORUM
  • Misafir 21 Nisan 2017 22:23 Ruhunuz ihanetle özdeşleşmiş durumda mıdır acaba, merak ediyoruz. YSK başkanı görev ve yetkisi dahilinde bir kamu görevini ifa etmiş ve bi koldan siz, diğer yandan adeta sazın öteki teli öterken bir şey elde edemediniz. Gayzınız içinde boğulup gideceksiniz de hakikatleri bir türlü idrak edemediniz be, bu kadar mı çizgi dışındasınız? Allah şerrinizden ülkemizi ve milletimizi muhafaza eylesin!.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro