eposta yazdır zoom+ zoom-

Sadece o memnun! Trump'a 'Kudüs' teşekkürü

Sadece o memnun! Trump'a 'Kudüs' teşekkürü

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD Başkanı Donald Trump'ın olay yaratan Kudüs kararından sonra duyduğu memnuniyeti dile getirip teşekkür etti.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 06-12-2017 23:12 - Güncelleme: 07-12-2017 00:12

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD Başkanı Donald Trump'a, "Kudüs'ü resmen İsrail'in başkenti olarak tanıma kararından" dolayı teşekkür etti.

Kararı "tarihi" olarak nitelendiren Netanyahu, "ABD Başkanı Donald Trump'ın, Kudüs'ü İsrail'in "başkenti" olarak tanıma ve ABD büyükelçiliğini buraya taşıma hazırlığı yönündeki cesur ve adil kararından dolayı derin memnuniyet duyuyoruz." dedi.

Dünyaya, Trump'ın kararını izleyerek Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma ve büyükelçiliklerini buraya taşıma çağrısı yapan Netanyahu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bugün tarihi bir gün. Kudüs yaklaşık 70 yıldır İsrail'in başkenti ve bizim umudumuzun, rüyamızın ve duamızın yeni bin yıldaki odak noktası. (Kudüs) 3 bin yıldır Yahudilerin başkenti. Kutsal mekanların statüsünde bir değişiklik olmayacak. Bu İsrail'in ilk gününden beri bizim hedefimizdi. Yahudi devleti ve Yahudi halkı buna sonsuza dek minnettar kalacaktır. Trump'ın, İsrail'in, Filistinliler de dahil komşularıyla barışı ilerletme kararlılığını paylaşıyoruz. Trump'la ve ekibiyle bu barış rüyasını gerçekleştirmek için çalışmaya devam edeceğiz.

ABD Başkanı Donald Trump, bu akşam düzenlediği basın toplantısında, BM Güvenlik Konseyi'nin 1980 yılında İsrail'in Doğu Kudüs'ü ilhak ederek başkent ilan etmesini geçersiz sayan 478 sayılı kararına rağmen, "Kudüs'ü resmen İsrail'in başkenti olarak tanıma zamanı geldi." ifadesini kullanmıştı.

Trump, ayrıca Dışişleri Bakanlığına, ülkesinin Tel Aviv'deki büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınması için hazırlıklara başlaması talimatı verdiğini açıklamıştı.

ABD Başkanı Trump çok tartışılan Kudüs kararını açıkladı! 

Filistin Devlet Başkanı Abbas: Trump'ın kararı gerçeği değiştirmez

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Sadece o memnun! Trump'a 'Kudüs' teşekkürü haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR7 YORUM
  • KİMSESİZ YAŞAR 07 Aralık 2017 09:40 KUDÜS SADECE FİLİSTİN DAVASI DEĞİLDİR.TÜM MÜSLÜMANLARIN ORTAK DAVASIDIR.SİYONİST İSRAİL VE EVANGELİST ABD MÜSLÜMANLARIN KALBİNE SALDIRI BAŞLATTI...PİLAVDAN DÖNENİN KAŞIĞI KIRILSIN.BUNDAN SONRA DÜŞMANIMSIN TURUP...

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Binyamin Netanyahu
BİNYAMİN NETANYAHU KİMDİR?

Binyamin Netanyahu , 9. İsrail başbakanı ve Likud Partisi başkanı. Netanyahu ayrıca, Likud Partisi’nin başkanlığı, Knesset üyeliği, Sağlık Bakanlığı, Emeklilik İşleri Bakanlığı ve Ekonomik Strateji Bakanlığı yapıyor. Netanyahu, İsrail Devl

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro