eposta yazdır zoom+ zoom-

Saadet Partisi'ni ayağa kaldıran FETÖ tutuklaması

Saadet Partisi'ni ayağa kaldıran FETÖ tutuklaması

Saadet Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Yaman, FETÖ suçlamasıyla tutuklandı. Milli Görüş camiası tutuklama kararına büyük tepki gösterdi. Yeni Şafak yazarı ise 'uyarıyorum kumpas bu' diyerek tutuklamanın perde arkasına işaret etti.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-07-2017 10:19 - Güncelleme: 12-07-2017 10:32

Saadet Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Yaman'ın tutuklanması kararıyla sallandı. İstanbul İl Teşkilatı üyesi bir grup, Yaman'ın tutuklanmasını adliye önünde protesto etti. Yenişa Şafak gazetesi yazarı Yusuf Kaplan tutuklamanın bir kumpas olduğunu iddia etti.

Saadet Partisi'nin tepe isimlerinden Mustafa Yaman, perşembe günü partisinin il yönetim kurulu toplantısında polis tarafından gözaltına alındı. Mahkemeye çıkarılan Yaman tutuklanarak cezaevine gönderilince Saadet Partisi camiası ayaklandı.

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan grup adına açıklama yapan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Aydın, karara tepki gösterdi.

Tutuklamaya tepki gösteren Birol şunları söyledi;

-"Mustafa Yaman biraz önce tututklandı. Devletin asli görevi vatandaşını kirletmemektir. Ama öyle bir süreç yürütülüyor ki devlet herkesi lekeliyor. İstanbul'da hukuk camiası içerisinde tanınan Mustafa Yaman'ın arkadaşımızın evinden alınma veya avukat olarak adliyeye çağrılma imkanı varken haftada 2 gün geldiği il yönetim kurulu toplantısının ardından alınmasını da ayrıca manidar görmekteyiz".

YENİ ŞAFAK YAZARI : BU BİR KUMPAS
Tutuklama kararına Milli Görüş’ün dışından en sert tepkiyi ise hükümete yakın Yeni Şafak gazetesi yazarı Yusuf Kaplan'dan geldi.  Kaplan, Mustafa Yaman’ın telefonunda ByLock bulunmadığını belirtip twitterdan şunları yazdı;
-“Mustafa Yaman tutuklandı Olmaz. AkParti’yle Saadet birbirine düşürülmek isteniyor.  Fitne Kumpas bu. #YamanÇelişki Seyretme Oyuna da gelme. UYARI/YORUM MUSTAFA YAMAN'IN TUTUKLANMASI KIRILMA NOKTASI İSLÂMÎ KESİMLERİ BİRBİRİNE DÜŞÜRECEKLER BASİRET VE İSTİŞARE ŞART

Hükümete yakın isimlerden gazeteci Nevzat Çiçek de “Mustafa Yaman'ın tutuklanması meselesi bir kırılmadır... Umarım herkes farkındadır...” uyarısını yaptı.

Tutuklamaya tepki gösteren Saadet Partisililer protesto gösterisinin ardından adliye önünden olaysız bir şekilde ayrıldılar.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Saadet Partisi'ni ayağa kaldıran FETÖ tutuklaması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR18 YORUM
  • korkan memur 12 Temmuz 2017 14:23 işler tamamlanıyor ....içindekilere seslenemeyenler saadete korku salıyor...Bahçeli tamam korktu saadet de tamamlanınca gelsin yağlı börekler....Meral AKŞENER de tutuklandımı tamamdır ....yürü Reis kim tutar seni.....amma unutulmayan bir şey var ALLAH ın adaleti.....

    CEVAP YAZ 1 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro