eposta yazdır zoom+ zoom-

Saadet Partisi'nden ittifak açıklaması

Saadet Partisi'nden ittifak açıklaması

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, seçim için diğer partilere 'ittifaka hazırız' mesajı verdi

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 16-01-2015 16:10 - Güncelleme: 28-10-2015 12:08

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Haziran ayında yapılacak genel seçimlere yönelik herkesle ittifak yapabileceklerini söyledi.

Kimseye karşı “ittifak yapmayız” şeklinde bir peşin hüküm içinde olmadıkları ifade eden Asiltürk, tek ölçünün Milli Görüş davasına halel gelip gelmemesi olduğunu vurguladı.

Partisinin İstanbul İl Teşkilatı’nın ilçe başkanları toplantısına katılan Asiltürk, burada yaptığı konuşmada, Milli Görüş’ün mutlaka mecliste olması gerektiğini belirterek, “Mecliste Milli Görüş’ün olması Hakk’ın savunulmasını sağlıyor, azınlık olarak bile mecliste bulunmamız İslam karşıtı kararlar çıkmamasına yetiyor” dedi. Eski Dışişleri bakanlarından Hayrettin Erkmen’in Milli Selamet Partisi’nin bir gensorusu ile görevden düşürülmesini örnek veren Asiltürk, hakkın savunulması için Saadet Partisi’nin önümüzdeki seçimlerde Mecliste en az grup kurabilecek kadar milletvekili çıkarması gerektiğini söyledi.

"KİMSEYİ ÜZMEYECEĞİZ"
Saadet Partisi’nin Haziran ayında yapılacak seçimlere çok disiplinli bir çalışma temposuyla hazırlandığını kaydeden Asiltürk, partililerinin üsluplarına çok dikkat etmeleri gerektiğinin altını çizdi. Asiltürk, “Herkesin kapısını çalacağız ve hikmetle onları Saadet Partisi’ne oy vermeye davet edeceğiz. Kırmadan, dökmeden, hakaret etmeden, incitmeden hikmetle bunu yapacağız. Ayette de öyle buyuruluyor zaten, ‘Rabbi’nin yoluna hikmetle davet et.’ Bizim derdimiz bekçiyi dövmek değil, üzüm yemek” dedi.

"SEÇMENİN YÜZDE 30’U KARARSIZ"

Partisinin İstanbul il teşkilatında ilçe başkanlarına seslenen Asiltürk, İstanbul teşkilatının bütün teşkilatların dinamosu olduğunu ifade etti. İstanbul’da yakalanan bir başarının Anadolu’nun her yerine yayıldığını vurgulayan Asiltürk, yapılan bütün kamuoyu araştırmalarında daha önce AK Parti’ye oy vermiş seçmenin yüzde 30-40’ının kararsız olarak gözüktüğünü ifade etti. Asiltürk, “Bu kardeşlerimizi Saadet Partisi’ne oy verebilir. Bunu sağlamak bizim elimizde. Gerçekleri karşı tarafı kendimize düşman etmeden anlatmalıyız. Muhatabımızın anlayacağı üslup ile güzel bir nasihatte bulunacağız. AK Parti’ye daha önce oy vermiş bu yüzde 30-40 seçmen kardeşimizin oyunu alırsak Allah’ın izniyle mecliste en az grup kuracak bir çoğunlukla yer alırız” şeklinde konuştu.

"HERKESLE İTTİFAK YAPARIZ"

Asiltürk, seçim ittifakları konusun da net mesajlar verdi. Saadet Partisi olarak seçim ittifaklarına açık olduklarını vurgulayan Asiltürk şunları söyledi: “Ön fikriyatı olmadan bizimle ittifak görüşmesi yapmak isteyen her tarafla görüşürüz. Kendi davamıza halel gelmeyeceğini göreceğimiz herkes ile ittifak yaparız. Şu an ‘hiç kimse ile ittifak yapmayacağız’ diye peşin bir hükmümüz yok, herkes ile görüşüp ittifak yapasbiliriz.”

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Saadet Partisi'nden ittifak açıklaması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR7 YORUM
  • RECEP MARUF 04 Mart 2015 17:05 akp bbp sp ittifakı geleceğe faydalı olur...bn u partilere de seçilebilir yerlerden aday olma şansı verin. Meclise girsinler. Doğruya da hayır demezler ya. Yanlış yanlıştır. İcraat başladı mı akp de yanlışına onay istemesin.."BİRLİK VE SAADET PARTİSİ" GELECEĞE YÖN VEREN OLUŞUM OLACAKTIR.AKP KİRLENDİKÇE ALTERNATİF OLACAKTIR.İHTİYARLIK BEYNE YÖN VERENE KADAR DURMANIN BİR ALEMİ DE UYOKÇ..GENÇ DİMAĞLARA AÇIN YOLU..

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro