eposta yazdır zoom+ zoom-

Saadet Partisi'nden bomba Abdullah Gül çıkışı...

Saadet Partisi'nden bomba Abdullah Gül çıkışı...

Abdullah Gül Saadet Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayı mı oluyor? Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu'dan çok çarpıcı açıklama...

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 18-01-2018 07:34 - Güncelleme: 18-01-2018 09:21

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısına aday olarak çıkacağı iddiaları konuşulurken, Saadet Partisi'nden çok çarpıcı bir açıklama geldi. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Abdullah Gül'ün Saadet'in cumhurbaşkanı adayı olup olmadığı sorusuna "Abdullah Gül Bey kıymetli bir kardeşimiz, elbette aday olma ihtimali olur ama 'şu anda adayımızdır' demek doğru olmaz. Fakat bu vasıflara uygun bir insan" dedi.

HER KESİMDEN OY ALABİLECEK BİR İSİM: Şişli'de bir otelde düzenlenen "Ulusal Basın Buluşması" etkinliğinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bir aday çıkaracaklarını söyledi. "Öyle bir aday çıkarmamız icap eder ki, bütün partilerin tabanından oy alabilsin" diyen Karamollaoğlu şöyle devam etti: "Bu o kadar kolay bir iş değil, bu ne demek, CHP'nin tabanından oy alması icap eder, Ülkücü tabandan oy alması icap eder, HDP tabanından oy alması icap eder, AK Parti'den ümidini kesen AK Partililerden oy alması icap eder. En zor iş ama ben bunun aşılabileceğine inanıyorum." 

BİRİNCİ TURDA SONUÇ ALABİLECEK BİR ADAY: Temel Karamollaoğlu, şu anda farklı düşünen partilerle ittifak sağlanabileceğini düşündüğünü dile getirerek, güçlü bir Meclis olması ve seçim barajının kalkması gerektiğini ifade etti. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalmayacağını düşündüğünü kaydeden Karamollaoğlu, "Birinci turda bile netice alacak bir aday çıkabilir." dedi. 

Bir gazetecinin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün adaylığının söz konusu olup olmadığını sorması üzerine Karamollaoğlu, "Abdullah Gül Bey kıymetli bir kardeşimiz, elbette aday olma ihtimali olur ama 'şu anda adayımızdır' demek doğru olmaz. Fakat bu vasıflara uygun bir insan. Burada iki husus var; kendisi böyle bir noktada, 'Ben böyle bir teşebbüste bulunabilirim' diyebilir, demesi gerekiyor. İkincisi; diğer tarafta da onun seçilebileceği noktasında da sağlam bir kanaatin oluşması icap ediyor. Bunlar sağlanırsa, o da olabilir, başkaları da olabilir. Ama başka isimler de bizim kulağımıza geliyor." 

CHP ile ittifak konusundaki soruya ise Karamollaoğlu, bu konuda bir yorum yapmanın doğru olmayacağını kaydetti.

'HUKUKUN BİTTİĞİ NOKTA'

Türkiye'nin de içinde bulunduğu bölgenin şimdiye kadar bu kadar karmaşık bir noktaya gelmediğini öne süren Karamollaoğlu, şöyle devam etti: "Irak, Suriye, Mısır, Libya bir kaosun içerisinde, nereye baksak üzüntü verici gelişmeler var. Memleketteki kutuplaşmayı en ciddi tehlike olarak görüyoruz çünkü kutuplaşma diyaloğu ortadan kaldırıyor. Sıkıntılı bir noktaya girdik, en çok tedirgin eden, artık adalet mekanizmasına güvenin kalmaması. İki gazetecinin tahliyesi noktasında, Anayasa Mahkemesi'nin verdiği kararı, yerel mahkemenin kabul etmemesi ve yerel mahkemenin kararının şu anda icra edilir durumda olması. Benim kanaatim hukukun bittiği nokta çünkü anayasa en üst mercidir, anayasa mahkemesinin verdiği kararlara itiraz da edilemez." 

ABD YAVAŞ YAVAŞ İNCİRLİK'TEN ELİNİ ÇEKİYOR

Karamollaoğlu, Türkiye'nin olası Afrin operasyonu için de şu değerlendirmelerde bulundu: "Amerika, akıl almaz bir şekilde bu bölgeyi silahlandırıyor. 4 bin 900-5 bin tır silah gönderiyor. Kim kullanacak bunu? Eninde sonunda onları yine Amerikalılar kullanacaklar çünkü Amerikalılar o silahları kullanmak üzere yetiştirilmişler, öbürleri 3 ay içinde o silahları kullanamazlar. Amerika, orada barış ne kadar bozulursa o kadar memnun. Afrin'e girdik, çıktık, bu Suriye problemini çözecek mi? Kuzeyde bir koridor oluşmasını engelleyeceğiz, bizim derdimiz bu. Ben hükümetin bu noktadaki tavrının kapsamlı olmadığı, bu yaklaşımın oradaki problemi çözmeyeceği kanaatindeyim. İncirlik Üssü, kurulduğundan beri bizim bilmediğimiz işler çevriliyor. Artık o üssün Amerika'ya da faydası yok gibi geliyor bana. Amerika da yavaş yavaş İncirlik'ten elini çekmeye çalışıyor çünkü artık Suriye'nin içerisinde Amerika'nın yeteri kadar üssü var." 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Saadet Partisi'nden bomba Abdullah Gül çıkışı... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR23 YORUM
  • mevhibe inal 18 Ocak 2018 12:28 Kimse miting yapmazken Saadet Partisi ve BBP büyük anti-Emperyalist, Irak-Filistin işgalleri karşıtı mitingler yapıyordu. Ak Parti de, İstanbul Belediyeciliği ile halkın sempatisini kazanan Saadet Partisinden çıktı. Bugün halkın tercihlerinden çok Abedede olduğu gibi bir güç partileri dizayn ediyor gibi! İngiliz destekli Ekmelettin'de olduğu gibi...

    CEVAP YAZ 1 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro