eposta yazdır zoom+ zoom-

Saadet Partisi'nden Ayasofya önünde miting

Saadet Partisi'nden Ayasofya önünde miting

Saadet Partisi İstanbul İl Teşkilatı, Ayasofya Meydanı'nda Mazlumlar İçin Tek Yürek mitingi düzenledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 14-07-2014 07:08 - Güncelleme: 28-10-2015 18:02

Mitinge SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak ile Gazze, Doğu Türkistan ve Mısır temsilcileri de katıldı.

 Nevzat Bakır'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan mitingde, "Zincirler kırılsın  Ayasofya açılsın" sloganları atıldı. Daha sonra kürsüye konuşma yapmak için SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak çıktı. Kamalak, konuşmasında şunları söyledi: 

KINAMAYA BİLE DİLLERİ VARMIYOR

"Kardeşlerim, bugün, hakkı kaldırmanın, zalim İsrail'e haddini bildirmenin, tüm zalimlere karşı mertçe yüreğini ortaya koymanın günüdür. Bütün küresel emperyalizm, İslam aleminde hafif bir kıpırdanma olduğunda oraya karşı tüm ambargoları uygularken, düşünün, 1948'den bu yana küresel emperyalizm, zalim, terörist devletin baskılarını, zulümlerini, katliamlarını sadece -tırnak içinde ifade ediyorum- izlemekle yetiniyor. Kınamaya bile dilleri varmıyor, varamaz, çünkü o oyunun gerisinde kendileri vardır. O zulümler, o katliamlar kendilerinin eseridir. Gayet iyi biliyorlar ki Siyonist devlet kendilerinin bir maşasıdır, bir uşağı mesabesindedir. Onları biz tanıyoruz, küresel emperyalizmin tutumunu, davranışını Bosna-Hersek'ten tanıyoruz, onların tutum ve davranışlarını, adalet anlayışlarını, demokrasi anlayışlarını, yaptırdıkları darbelerden tanıyoruz. Bakmayın siz küresel emperyalistlerin demokrasi dediklerine, onlar kendilerine hizmet edecek olan uşak arıyorlar."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Saadet Partisi'nden Ayasofya önünde miting haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro