eposta yazdır zoom+ zoom-

Saadet Partisi'nde Erbakan adaylığını ilan etti

Saadet Partisi'nde Erbakan adaylığını ilan etti

Yerel seçimlerde istenen neticeyi alamayan Saadet Partisi'nde, 1 ay sonra yapılacak kongre öncesi kulisler hareketlendi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 24-04-2014 12:06 - Güncelleme: 17-10-2015 05:06

Saadet Partisi’nde 4 Mayıs’ta yapılacak olan 5. Olağan Genel Kongre öncesi Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan, genel başkanlığa adaylığını açıkladı.

Milli Görüş’ün ikinci 40 yıl harekatını başlatacaklarını söyleyen Erbakan, "Eğer partimizi kaybetmek söz konusuysa, bizler birer dava adamı olarak, Biz kaybedersek ne yapacağız hesabına asla girmeyiz" sözleriyle parti yönetimine mesaj verdi.

Saadet Partisi 5. Olağan Kongresi öncesi Fatih Erbakan ve SP eski bakanlarının katılımıyla hazırlık toplantısı yapıldı. Düzenlenen toplantıda Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan’ın SP Genel Başkanlığı’na aday olması kararı alındı.
 
SAADET PARTİSİ'Nİ KAYBEDİYORUZ
Parti üyelerine seslenen Fatih Erbakan, kendisini genel başkanlığa aday gösteren herkese teşekkür etti. Bazı kesimlerin bunun erken bir çıkış olduğu konusundaki kaygılarına da değinen Erbakan, “Bizler de bu salondan hep birlikte hasbi Milli Görüşçüler olarak diyoruz ki, ‘Bugün öyle bir gündür ki, şu anda Milli Görüş fikriyatının tek temsilcisi Saadet Partisi’ni kaybediyoruz. Toprak ayağımızın altından kayıyor. Eğer partimizi kaybetmek söz konusuysa, bizler birer dava adamı olarak, Biz kaybedersek ne yapacağız hesabına asla girmeyiz” açıklamasında bulundu.
 
ERBAKAN HOCA'NIN YETİŞTİRDİĞİ DAVA ERLERİ
Kimseyle şahsi husumetinin bulunmadığına dikkat çeken Erbakan söyle devam etti: “Biz aynen Erbakan Hocamız gibi onun yetiştirdiği dava erleri ve evlatları olarak kişilerle savaşmak için değil, Türkiye’nin ve İslam dünyasının içinde bulunduğu kronik problemleri çözmek için, zulüm ve haksızlıkları kaldırmak için mücadele ederiz.”
 
BİZİM YÖNETİM ANLAYIŞIMIZDA KAPALI KAPILAR ARDINDA PLAN YAPMAK YOKTUR
Milli Görüş’ün ikinci 40 yıl harekâtını başlattıklarına işaret eden Erbakan, “Bizim yönetim anlayışımızda insanları ayrıştırmak, fişlemek, kendi teşkilat mensuplarımızı fişleyip damgalamak yoktur. Bizim yönetim anlayışımızda canla ve başla görevini yapmakta olan bir teşkilat mensubunu haksız yere görevden uzaklaştırmak yok. Bizi anlayışımızda bu davada hizmet etmek isteyen, er olmak isteyen hiç kimseyi bu davadan uzaklaştırmak yoktur. Bizim yönetim anlayışımızda kapalı kapılar arkasında plan yapmak yoktur, özümüz ve sözümüz birdir. Aynı Erbakan Hoca’mızın dediği gibi, ‘Bizim kafamızın arkasında başka gizli planlar bulunmaz.’ Bugün itibariyle herkes bilsin ki, Türkiye’nin Başkenti'nden Milli Görüş’ün ikinci 40 yıl harekâtını başlatıyoruz” diye konuştu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Saadet Partisi'nde Erbakan adaylığını ilan etti haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR37 YORUM
  • MAHMUT 24 Nisan 2014 19:35 KANARYA SEVERLER DERNEGİ KUR GİTSİN FATİH

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro