eposta yazdır zoom+ zoom-

Saadet Partisi'nde 3 alternatif masada

Saadet Partisi'nde 3 alternatif masada

Saadet Partisi, cumhurbaşkanlığı seçiminde hangi yolu izleyecek? Parti yönetimi üç alternatifi tartışıyor.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 04-07-2014 11:50 - Güncelleme: 21-10-2015 07:42

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez, "3 alternatif de gündemde. 'Tayyip Bey'e destek verelim' diyenler var, 'Ekmeleddin Bey'i destekleyelim' diyenler var. Veya 'Bu adaylar, bizim prensiplerimize, ilkelerimize uygun değildir. Sandığa gitmeyelim, oy kullanmayalım veya boş atalım' diyenler de var. Bütün alternatifler masada. Bunların değerlendirmesi yapılacak" dedi.

Bitmez, AA muhabirine yaptığı açıklamada, cumhurbaşkanlığı seçimleri için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ekmeleddin İhsanoğlu ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın adaylıklarının açıklanmasının ardından, konuyu Başkanlık Divanı'nda değerlendirdiklerini söyledi. Yakın zamanda il başkanları ve Genel İdare Kurulu üyeleri ile bir araya geleceklerini belirten Bitmez, "Onların da kanaatlerini aldıktan sonra Genel Başkanımız Kamalak'ın yapacağı açıklama ile kamuoyuna fikrimizi bildireceğiz" dedi.

Bütün alternatifler üzerinde çalışmaları sürdürdüklerini anlatan Bitmez, şöyle konuştu:

"3 alternatif de gündemde. 'Tayyip Bey'e destek verelim' diyenler var, 'Ekmeleddin Bey'i destekleyelim' diyenler var. Veya 'Bu adaylar, bizim prensiplerimize, ilkelerimize uygun değildir. Sandığa gitmeyelim, oy kullanmayalım veya boş atalım' diyenler de var. Bütün alternatifler masada. Bunların değerlendirmesi yapılacak. Geniş tabana dayalı bir istişare çalışması yürütülecek."

NİHAİ KARAR 19 TEMMUZ'DA

İl başkanları ile 19 Temmuz'da toplantı yapacaklarını, nihai kararı o zaman vereceklerini diye getiren Bitmez, adayların seçim beyannamelerini görmek istediklerini, bunları da değerlendireceklerini bildirdi.

Bu süreç içinde cumhurbaşkanı adayları ile görüşme taleplerinin olmayacağına işaret eden Bitmez, "Ama onların  kendilerini veya projelerini takdim etme gibi bir talepleri olursa partimiz buna açıktır" dedi.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Saadet Partisi'nde 3 alternatif masada haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • mustafa yerlikaya 04 Temmuz 2014 17:02 değerli milli görüş 4.alternatif daha var selahattin demirtaş bu görüşüde masaya yatırırsanız sevinirim.zafer inananlarındır ve zafer yakındır.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro