eposta yazdır zoom+ zoom-

Saadet Partisi ve ADD aynı tabanda

Saadet Partisi ve ADD aynı tabanda

ADD'yi ziyaret eden Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanı Sadık Kar Atatürk'ün yaşasaydı SP'yi destekleyeceğini söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-02-2013 10:43 - Güncelleme: 21-10-2015 17:22

Hükümete en ağır eleştirileri yapan kuruluşlardan biri olarak bilinen Atatürkçü Düşünce Derneği'ne en ilginç ziyaret Saadet Partisi'nden geldi.

Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanı Sadık Kar ve partililerin ziyaret ettiği ADD'de ilginç diyaloglar sahne oldu. Kar ADD'nin kendi tabanlarına yakın olduğunu ve Atatürk'ün yaşasaydı SP'yi destekleyeceğini savundu.

ATATÜRK YAŞASAYDI SP'Yİ DESTEKLERDİ

Saadet Partisi (SP) Zonguldak İl Başkanı Sadık Kar, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Zonguldak Şubesi'ni ziyaret etti. Kar, "Bugün Atatürk yaşıyor olsaydı SP'yi destekler, düşüncesini desteklerdi" dedi.

AYNI TABANDA BULUŞUYORUZ 

"Geldiğimiz noktada Avrupa ve ABD'nin güdümünde bir ülke durumuna düşmüşüz. Bugün Atatürk yaşıyor olsaydı SP'yi destekler, düşüncesini desteklerdi. Onun söylediği 'İstikbal göklerdedir' cümlesini bugün biz de söylüyoruz. Atatürk bugün yaşasaydı, bugünkü duruma 'dur' derdi. SP kadrolarının hedeflerine uygun hedefleri kendisi de çizerdi diye düşünüyorum. Bu tabanda buluştuğumuzu, bu tabanda ayı şeyleri söylediğimizi ve beraber olduğumuzu iletmek istiyoruz."

ADD Zonguldak Şube Başkanı Tayfun Özdemir de, "Biz Atatürkçülük ve Kemalizmin sadece bir tarafına bakarak, bir tarafından alıntı yaparak onu hayata geçirmek, uygulamak düşüncesinde değiliz. Atatürkçülüğün yolu tam bağımsızlıktan geçiyor" dedi. -

PAYLAŞ tw fb gp

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro