eposta yazdır zoom+ zoom-

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi belli oldu Aleksey Yerhov kimdir?

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi belli oldu Aleksey Yerhov kimdir?

RUSYA Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov oldu. Aleksey Yerhov, Rusya'nın eski İstanbul Başkonsolosu'ydu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 18-05-2017 16:34 - Güncelleme: 18-05-2017 16:34

RUSYA Ankara Büyükelçiliği'ne Aleksey Yerhov atandı. Ankara'da uğradığı suikast sonrası yaşamını yitiren Andrey Karlov'un yerine atama yapılmamıştı. Rusya'nın yeni büyükelçisi Aleksey Yerhov, eski İstanbul Başkonsolosluğu görevini yürütüyordu.

Aralık 2016'dan beri Rusya'nın Türkiye'de büyükelçisi bulunmuyordu. Rusya Federasyonu eski İstanbul Başkonsolosu , 2015 yılında Suriye krizinin çözümü için düzenlenen Moskova görüşmelerinde aktif rol almış, Suriye muhalefetinin temsilcileri ile bir dizi toplantı yapmıştı.

Aleksey Yerhov

MOSKOVA GÖRÜŞMELERİNİ HIZLANDIRAN İSİM

Rusya Federasyonu eski İstanbul Başkonsolosu Alexey Yerhov, 2015 yılında Suriye krizinin çözümü için düzenlenen Moskova görüşmelerinde aktif rol almış, Suriye muhalefetinin temsilcileri ile bir dizi toplantı yapmıştı. Görevinden ayrılmadan önce Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Genel Sekreteri Muhammed Yahya Mektebi ve beraberindeki heyeti ağırlayan Yerhov, yaptığı açıklamada Moskova Prensipleri adı verilen maddeleri şöyle açıklamıştı:

“Suriye’nin egemenliği korunacak, uluslararası terörizmle mücadele edilecek, Cenevre Mutabakatı temelinde siyasal çözüm sağlanacak, Suriye’nin geleceği demokratik yollarla halk tarafından belirlenecek, ülkeye dış müdahaleye izin verilmeyecek, devlet kurumlarının işlevleri korunacak, hukukun üstünlüğü, vatandaşların eşitliği ve halk barışı sağlanacak, Suriye’de yabancı askeri güç bulundurulmayacak.”

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Rusya'nın Ankara Büyükelçisi belli oldu Aleksey Yerhov kimdir? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Misafir 18 Mayıs 2017 17:16 KAmerikan Kongresi Türk Büyükelçi’yi kovulmalı......... Böyle şeyler diplomatik olarak yanıtsız bırakılmamalı” dedi.

    CEVAP YAZ 1 5

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro