eposta yazdır zoom+ zoom-

Rusya'dan son dakika Türkiye açıklaması!

Rusya'dan son dakika Türkiye açıklaması!

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, Rusya'nın Türkiye ile Suriye konusundaki pozisyonlarında farklılıklar olabileceği, ancak tarafların ortak payda arayışında olduğunu söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 11-09-2018 11:42 - Güncelleme: 11-09-2018 11:42

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov "Türkiye, Rusya gibi ciddi ulusal öncelikleri, çıkarları olan bir ülke. Pozisyonlarımız yüzde 100 uyuşmasa da, bu normal bir durum. Ortak payda bulunması için diplomasi, siyaset ve askeri diplomasi kullanılıyor. Ortak bir payda bulunmaya çalışılıyor" dedi.

Suriye'de düzenlenebilecek olası bir kimyasal saldırı uyarısında bulunan Ryabkov "Suriye'de teröristler tarafından bir kimyasal saldırı provokasyonu gerçekleştirilebileceği ve bunun sonrasında Şam'ın suçlanarak ardından saldırıların geleceği konusunda uyarıyoruz" açıklamasında bulundu.

Rusya, Türkiye ve İran liderleri Vladimir Putin, Recep Tayyip Erdoğan ve Hasan Ruhani Tahran'da, Suriye'nin İdlib vilayetindeki durum ve Arap cumhuriyetindeki krizi çözme süreciyle ilgili bir toplantı gerçekleştirmişti.

Putin ve Erdoğan daha sonra ikili bir görüşme yapmış ve diyaloğu sürdürme konusunda anlaşmıştı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Rusya'dan son dakika Türkiye açıklaması! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • k.k.k 11 Eylül 2018 11:51 Bana kalırsa Türkiye Almanya-Fransa ile Rusya-Çin-İran arasında bir köprü görevi görecek yeni dönemde. ABD'ye karşı devletler bunu yapmalı. Dünya, ABD'den ibaret değil ! Öyle kafama göre ben yaptım,oldu anlayışıyla bu işlerin yürümeyeceğini ABD görmeli ! Bugün Almanya ile Fransa bizim yanımızda olmazsa, ABD onlara da aynısını yapacaktır. Denge politikası şarttır ABD'ye karşı. Türkiye'de de hükümet gurur yapmayı bırakıp, ülke menfaati açısından Esad ile görüşmelidir. Suriye'de toprak bütünlüğü için bu şarttır !

    CEVAP YAZ 1 5

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro