eposta yazdır zoom+ zoom-

Rusya'dan çok sert Türkiye açıklaması 'Hiçbir adım atılmayacak'

Rusya'dan çok sert Türkiye açıklaması 'Hiçbir adım atılmayacak'

RUSYA'dan Türkiye'ye buğday resti! Başbakan Arkadiy Dvorkoviç Türkiye'nin buğday vergisini kaldırmadan uygulanan hiçbir yatırımın iptal edilmeyeceğini açıkladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 21-04-2017 10:45 - Güncelleme: 21-04-2017 10:54

Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç, Türkiye, Rusya'dan alınan buğdaya getirdiği vergiyi kaldırmadan, Türkiye'ye uygulanan hiçbir yaptırımı iptal etmeyeceklerini söyledi.

Rus haber ajansı Sputnik'in haberine göre  Dvorkoviç, "Buğday için getirilen sınırlamalar kaldırılmadan bizim tarafımızdan hiçbir adım atılmayacak. Buğday yasağı kaldırılmadan bizim herhangi bir şeyi (yaptırım) iptal etme ihtimalimiz yok" dedi.

Dvorkoviç, "Eğer buğdaya yönelik yasaklar kalkarsa üzerinde anlaşmaya hazır olduğumuz birkaç eylem var" diye ekledi.

"LİSTEDEN 15 MART'TA ÇIKARILMIŞTI"

Türkiye, buğday ve bir dizi ürünün vergisiz ithal edildiği ülkelerin yer aldığı listeden Rusya'yı 15 Mart'ta çıkarmıştı.

Kommersant gazetesi, bunun 'fiili bir yasak' olduğunu yazmıştı.

Kommersant'ın bazı kaynaklarıysa, Türkiye'nin bu adımı, Rusya'nın Türkiye'den alınan domatese yönelik yasağı kaldırmamış olması yüzünden atmış olabileceğini söylemişti

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Rusya'dan çok sert Türkiye açıklaması 'Hiçbir adım atılmayacak' haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR13 YORUM
  • Farklı Bakış 21 Nisan 2017 16:10 Bizim tek kozumuz BUĞDAYIN VERGİSİ. Ama Rusya'nın elinde yüzlerce koz var 2 HAFTA SONRA RT RUSYA'ya GİDİNCE ANLAŞMA OLACAKTIR.

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro