eposta yazdır zoom+ zoom-

Rusya'dan ABD'yi kilitleyecek teklif!

Rusya'dan ABD'yi kilitleyecek teklif!

Rusya’nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Vasiliy Nebenzya, , “Amerikan meslektaşlarımıza somut bir teklifimiz var. Pentagon’un olası ‘üçlü’ saldırı için belirlediği hedeflerin listesini açıklayın” dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 07-09-2018 12:28 - Güncelleme: 07-09-2018 12:28

ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, İdlib'e ilişkin açıklamalarda bulundu. Bölgede kimyasal silah saldırısı hazırlığı yapıldığına dair birçok kanıt olduğunu söyledi.

Rusya’nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Vasiliy Nebenzya ise ABD’nin Suriye’de kimyasal silah üretimi veya depolanmasıyla ilgili olduğu iddia ettiği tesisleri açıklamasını ve oraya Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü (KSYÖ) temsilcilerinin gönderilmesini teklif etti.

Nebenzya, “Amerikan meslektaşlarımıza somut bir teklifimiz var. Pentagon’un olası ‘üçlü’ saldırı için belirlediği hedeflerin listesini açıklayın” dedi.

Rus diplomat, “Eğer ABD idaresi, Suriye’deki tesisleri kimyasal silahın depolanması veya kullanılmasıyla bağlantısından şüpheleniyorsa kimyasal anlaşmanın öngördüğü denetimin gerçekleştirilmesi için bu bilgilerin KSYÖ’ye verilmesi gerekiyor” diye ekledi.

Sputnik'in haberine göre Rusya’nın, militanların provokasyon için kullanmayı planladığı kimyasal madde ve donanımın karmaşık yollarla Suriye hükümetinin kontrolünde olmayan bölgelere getirildiğini kesin olarak bildiğini dile getiren Nebenzya, yasadışı silahlı oluşumların Batı gizli servislerden ilgili eğitim aldığının altını çizdi.

Rus temsilci, “Beyaz Miğferler İdlib’de görüldü. Bölgede onlarca çocuk kaçırıldı” diye açıkladı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Rusya'dan ABD'yi kilitleyecek teklif! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Ibrahim 07 Eylül 2018 12:47 Iste Türkiyede Hukukun hali,Teknik ve Bilimsel bir arastirma yapilmiyor,Delilsiz Mahkeme aciyorlar, sonrada Tutuklulardan söz ediliyor.Hepsi Rezalet.

    CEVAP YAZ 1 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro