eposta yazdır zoom+ zoom-

Rusya'da özel olarak eğitildiler: Türkiye'ye geliyorlar!

Rusya'da özel olarak eğitildiler: Türkiye'ye geliyorlar!

Türkiye'nin ilk nükleer santral projesi Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde çalışmak üzere Rusya Ulusal Nükleer Araştırma Üniversitesi'nde nükleer enerji alanında eğitim gören Türk öğrencilerden 35'inin mezun olduğu belirtildi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-03-2018 18:05 - Güncelleme: 14-03-2018 00:05

Akkuyu Nükleer A.Ş.'den yapılan açıklamaya göre, 6,5 yıllık eğitim programını tamamlayarak tez çalışmalarını başarıyla sunan 35 Türk öğrenci mezun oldu. Mezunlar, Türkiye'nin ilk nükleer güç santrali projesi olan Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde (NGS) işe alınacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Necati Yamaç, Rusya'daki nükleer enerji eğitimine talebin yüksek olduğunu belirterek, "İlk Türk nükleer uzmanlarının dünyanın ilk nükleer güç santralinin yapıldığı şehirde eğitim görmelerinin sembolik bir anlamı var. Aldıkları bu eğitimin sonrasında genç uzmanlarımız, Türkiye'nin ilk nükleer güç santralinin yapımında görev alacaklar. Öğrencilerimizin mezun olması, Akkuyu NGS projesinin gerçekleştirilmesine yönelik önemli bir aşamadır" ifadesini kullandı.

Rusya Devlet Nükleer Enerji Şirketi Rosatom Genel Müdürü Alexey Likhachev de verilen eğitimin dünyadaki en iyi eğitim programlarından biri olduğunu ve nükleer enerji sektörünün pek çok ülkede dinamik şekilde gelişen alanlar arasında yer aldığını kaydetti.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Rusya'da özel olarak eğitildiler: Türkiye'ye geliyorlar! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • ahmet ibrahim 14 Mart 2018 08:48 Kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, iktisat, işletme, maliye benzeri bölümlerle insanların vakitleri boşuna harcanmasın. Çocuklarda kendilerini üniversite bitirdim zannetmesin. Bunlar kahvehanelerde de rahatlıkla öğrenilecek konular. Oralarda bu bölümlerdeki proflardan daha bilgili adamlar var. İşsizlik yatağı bölümler oraları.

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro