Rusya'da helikopter kazası: 18 ölü

Rusya'da havalandıktan kısa bir süre sonra yere sert iniş yapan helikopter alev aldı. Kazada helikopterdeki 18 kişi hayatını kaybetti.

TASS Ajansının emniyet yetkililerine dayandırdığı habere göre, Krasnoyarsk bölgesinde, Utair havacılık şirketine ait helikopter havalandıktın kısa süre sonra sert iniş yaptı. Yere çarpmanın etkisiyle alev alan helikopterdeki 18 kişi kurtarılamadı. 

Rus yetkililer, Krasnoyarsk bölgesindeki İgarka havaalanından kalkan helikopterin pilot hatası veya teknik sorundan dolayı düşmüş olabileceğini belirtiyor.

BAŞKA BİR HELİKOPTERİN YÜKÜYLE ÇARPIŞTI: Kazanın, havaalanından kalkan başka bir helikopterin taşıdığı yükle çarpışması sonucunda meydana gelmiş olabileceği ihtimali de araştırılıyor.

PETROL POMPALAMA İSTASYONUNDA ÇALIŞANLAR VARMIŞ: Kurtarma ekipleri, helikopterin her iki kara kutusunun da bulunduğu açıkladı. Helikopterdeki işçilerin, 1 numaralı petrol pompalama istasyonundan (Vankor) vardiyalı çalışanlar olduğunu belirtti.

  • Dünya 04 Ağustos 2018 11:50
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw gp

YORUM YAZIN Rusya'da helikopter kazası: 18 ölü videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro