eposta yazdır zoom+ zoom-

Rusya her şeyin altını oyuyor!

Rusya her şeyin altını oyuyor!

İNGİLTERE Dışişleri Bakanı Philip Hammond, Suriye'deki savaşın uzamasından Rusya'yı sorumlu tuttu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 02-02-2016 12:15 - Güncelleme: 02-02-2016 12:15

RUSYA'nın Suriye'deki hava saldırılarına Batı'dan gelen tepkilere İngiltere de katıldı.

İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond, Suriye'deki savaşın uzamasından Kremlin'i sorumlu tuttu.  Hammond, "Rusya yaptığımız her şeyin altını oyuyor. Bir yandan siyasi süreçte rol alıyor, masaya oturuyor, siyasi sürecin eş-kefili oluyorlar. Diğer tarafda Suriye'nin geleceği olduğunu düşündüğümüz insanları bombalıyorlar" dedi. 

Rus hava saldırılarının yüzde 30'dan daha azının IŞİD'i hedef aldığını söyleyen İngiltere Dışişleri Bakanı, "Rus hava saldırıları IŞİD'i güçlendiriyor" dedi. 

İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond
İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond

Cenevre'deki görüşmelerde rejimin baş müttefiki olarak masaya oturan Rusya'dan ise ilk kez bir geri adım geldi.  Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye'deki en büyük muhalif gruplardan Ceyş ül İslâm ve Ahrar uş-Şam'ın Cenevre'deki müzakerelere katılımı konusunda anlaşmaya vardıklarını açıkladı. 

Lavrov, Suriye'de rejimle çatışan en büyük muhalif gruplardan Ahrar uş-Şam ve Ceyş ül İslâm'ın 'bireysel olarak' Cenevre'de bulunacaklarını söylerken, "Cenevre'de bulunmaları onların terörist olmadığını kabul ettiğimiz anlamına gelmiyor" açıklamasını yaptı. 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Rusya her şeyin altını oyuyor! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • amaç belli 02 Şubat 2016 15:15 sizler daha hala anlamadınızmı, işid bahane , zaten eset işid ile beraber hareket ediyor, silahları işid kimden alıyor , ya rusya dana ya amerika veya almanyadan, rusya eset işid ve pkk bir olup , muhalifleri ve türkmenleri vuruyorlar, amaç sınırımıza pkk yı yerleştirip tr nin başına pkk yı sürekli bela etmek ve esetin başta kalmasını sağlamak zira eset oldum olası iran ve rusya ile birlikte hareket ediyor

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro