eposta yazdır zoom+ zoom-

Ruhat Mengi İyi Parti'den istifa edip topa tuttu

Ruhat Mengi İyi Parti'den istifa edip topa tuttu

Gazeteci Ruhat Mengi, kurucusu olduğu İyi Parti'den istifa etti. Mengi istifa kararı sonrası MHP kökenlilerin ön planda olduğunu söyleyip eski partisini topa tuttu.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 28-05-2018 19:33 - Güncelleme: 29-05-2018 00:54

İYİ Parti kurucularından Ruhat Mengi sosyal medya hesabından yayınladığı mesajla partiden istifa ettiğini açıkladı. Mengi açıklamasında istifa kararını milletvekilleri listesi açıklanmadan önce verdiğini belirtti. Partide MHP kökenlilerin tercih edildiğini de yazan Mengi, "Gizli planlara gerek yok" dedi.

Mengi, yaptığı paylaşımlarla partiye tepki gösterdi. Başta Meral Akşener ve Koray Aydın olmak üzere MHP'lilerin ağırlıkta olduğu partide MHP'li olmayanların vitrin olduğunu ifade eden Mengi, Adana'da milletvekili aday listelerinin hazırlanmasında Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün etkili olduğunu iddia etti.

GİZLİ PLANLAR YAPILMAMASINI İSTEDİ

Parti teşkilatları ve milletvekili aday listelerinde MHP'lilerin ağırlığını vurgulayan Mengi, Devlet Bahçeli'ye kızıldığını; ancak MHP'ye laf edilmediğini söyleyerek, gizli planlar yapılmamasını istedi.

Mengi, Aydınlık Gazetesine yaptığı açıklamada İYİ Parti'nin göründüğü gibi olmadığını, bunu parti programının açıklandığı toplantıya gittiğinde gördüğünü söyledi. Toplantıda kendisi gibi 1-2 kişi hariç herkesin MHP'den geldiğini, bu durumun kendisi gibi başkalarını da rahatsız ettiğini belirtti.

KİŞİSEL BEKLENTİSİ OLMADIĞINI SÖYLEDİ

İYİ Parti'den milletvekili adayı gösterilmediği için istifa ettiği iddialarıyla ilgili konuştuğumuz Mengi, kendisinin herhangi bir çıkar beklentisi olmadığını belirterek, söz konusu iddiaları reddetti.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Ruhat Mengi İyi Parti'den istifa edip topa tuttu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR32 YORUM
  • mniksek 29 Mayıs 2018 14:01 İYİ PARTİNİN ADI GİBİ İYİ OLMADIĞI AŞİKAR, İYİ PARTİNİN VE GENEL BAŞKANI MERAL AKŞENERİN PROJE PARTİSİ VE TEK KULLANIMLIK BİR PARTİ OLDUĞUĞUNU GÖRECEĞİZ, UZAK DEĞİL 25 HAZİRANDA ATEŞİ SÖNMÜŞ KÜLLERİ KALMIŞ OLACAK, KALAN KÜLÜ AZ BİR RÜZGARL KAYBOLUR GİDER ZATEN, RUHAT MENGİDE ALLAHIN VARLIĞINI SORGULAYAN BİRİ ZATEN...

    CEVAP YAZ 4 8

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro