YAZARLAR

Elçin Sevgi SUÇİN

Elçin Sevgi SUÇİN

sevgi.elcin.sucin@internethaber.com @ rss Eklenme Tarihi: 28 Aralık 2014 18:13 - Güncelleme: 28 Ekim 2015 13:10

Resmi Tersten Boyamak

Haydi, bu sefer önce iyilikleri sayalım. Güzelliklerini sıralayalım giden yeni yılın. Yüzümüzde oluşturduğu tebessümleri hatırlayalım. Kalp ritmimizi coşturduğu anların dibini sıyıralım hatırlayışın tatlı ekmeğiyle.

Yeni bir yıla uyanalım sonra. Açtığımız her kapıyı sevgiyle açalım. Sevgiyle çalalım yeni kapıları. Bunca yıldır zamana yüklediğimiz beklentilerimizi, usulca alalım kendi sırtımıza ve taşıyalım hiç korkmadan, yorulmadan sabırla.

Gereksiz yüklerimizi bırakalım. Gereksiz isteklerimizi ayıklayalım. Bizim ve bizimle olanların, bizimle olmayı seçmiş olanların hayatına güzellikler katacak, iyilikler ekleyecek olan isteklerimizi; istemenin, çalışmanın ve sebat göstermenin damlalarıyla büyütelim.

Başka sevgiler, başka sevinçler öğrenelim. Hiç tanımadığımız ihtiyaç sahibi insanlar için bir köşeye para ayıralım. Birini sevindirmenin mutluluğunu ekleyelim ruhumuza. Afrikalı bir çocuğun tebessümünü, Filistinli bir genç kızın duasını, Suriyeli bir ananın umudunu, Iraklı bir gencin direncini ve Doğu Türkistanlı bir ailenin huzurunu. Neresi olursa olsun, nereli olursa olsun ihtiyaç içinde olan her canın ihtiyacını ihtiyacımız bilelim ve ekleyelim listemize.

Unutmayalım, neye inanırsak onu büyütür, onu çoğaltırız. Haydi, bu sene iyiliğe ve sevgiye inanalım. Bu sene barışa, huzura ve paylaşmanın iyiliğine inanalım. Beklentilerimizin, isteklerimizin yükünü kendi sırtımıza alalım ve destek olalım bizimle aynı güneşi paylaşan her canlıya. Sevgiyle, emekle, sabırla.

Mutlu, huzurlu, barış ve bereketle zenginleşmiş bir yıl dileğiyle.

 
PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Resmi Tersten Boyamak yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM
REKLAM
Elçin Sevgi SUÇİNDİĞER YAZILARIElçin Sevgi SUÇİN
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro