eposta yazdır zoom+ zoom-

Reina katliamcısının dövülmesi yanlış mı?

Reina katliamcısının dövülmesi yanlış mı?

Ahmet Hakan, Reina saldırganı Abdulgadir Masharipov'un yakalandıktan sonra polisler tarafından dövülmesini eleştirdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-01-2017 07:31 - Güncelleme: 19-01-2017 07:31

Reina'da 39 kişiyi öldüren terörist Abdulgadir Masharipov'a dayak atılması tartışma konusu oldu.

Devletin gözetiminde katliamcının dövülmesi sosyal medyayı ikiye böldü. Kimileri "oh olsun" derken, kimileri de bu davranışı eleştirdi. Polemiğe katılan Ahmet Hakan, Hürriyet'teki köşesinde devletin gaza gelemeyeceğini söylüyor. İşte o yazı:

HUKUK DEVLETİNDE İŞKENCE OLMAZ

"Bu cani ve alçak herifin gözünü kırpmadan 39 kişiyi katlettiğini düşündükçe... Öfkeden deliye dönüyorum. Sinirden kıpkırmızı oluyorum. Nefretten dengemi kaybediyorum. Adama yapılan her türlü kötülüğün yüreğimi soğutmaya yetmeyeceğinin farkındayım.

Ben birey olarak böyle düşünebilirim. Ben birey olarak böyle hissedebilirim. Ben birey olarak “vur gözünün üstüne” falan diye tempo tutabilirim. Ben birey olarak “Elleriniz dert görmesin polis beyler” bile diyebilirim. Ancak hiçbir hukuk devleti, olaya benim birey olarak baktığım gibi bakamaz.

Hukuk devletinde işkence olmaz. Söz konusu işkence, ülkede yaşayan milyonların yüreğini soğutsa bile bu olmaz, olamaz. Biz bireyler olarak gaza gelebiliriz ama devletin kurumsal olarak gaza gelme hakkı yoktur."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Reina katliamcısının dövülmesi yanlış mı? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR15 YORUM
  • hüseyin 19 Ocak 2017 23:50 adam 39 kişiyi öldürünce yanlış olmuyormu hayret bi şey dua etsin gebertmemişler

    CEVAP YAZ 0 3
KİMDİR ?
Ahmet Hakan Coşkun
AHMET HAKAN COŞKUN KİMDİR?

Ahmet Hakan Coşkun ismini Türkiye Kanal 7'deki anchormanlik dönemiyle tanıdı. Hürriyet Gazetesi'ne transfer olunca bilinirliğini daha artıran Ahmet Hakan, aslen Yozgatlı. 1967 yılında Yozgat'da dünyaya gelen Ahmet Hakan'ın babası

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro