eposta yazdır zoom+ zoom-

Referandum erteleniyor mu? Barzani'den flaş açıklama

Referandum erteleniyor mu? Barzani'den flaş açıklama

IRAK Bölgesel Kürt yönetimi uluslararası mecradan gelen referandumu ertele baskısına karşı direniyor. ABD temsilcisi de erteleme isteğinde bulundu. Neçirvar Barzani 'ertelemeye' ilişkin Rusya gazetesine konuştu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 18-09-2017 15:00 - Güncelleme: 18-09-2017 15:00

Russia Today’e (RT) konuşan Başbakan Barzani, “Şimdiye kadar Kürdistan Bölgesi’nde referandumun ertelelenmesiyle ilgili alınmış bir karar yok” dedi.

Başbakan, “Açık bir şekilde McGurk’e referandum tarihinin doğru bir tarih olduğunu belirttik” ifadelerini kullandı. Başbakan Barzani, sözlerine şöyle devam etti:

 -“Sürece yönelik Yüksek Referandum Komitesi kuruldu. Komitenin bu kararı vermesi gerekiyor. Mevcut durumda karar ise 25 Eylül’de referandumun yapılacağıdır.”

ABD'YE REFERANDUM İÇİN DEDİK Kİ...
ABD’nin referanduma bakışı ve Kürdistan Bölgesi yetkililerinin ABD’li yetkililere verdiği yanıta ilişkin Neçirvan Barzani, şu ifadeleri kullandı:

-“Amerika daha önce de açıklamıştı. Aynı zamanda sayın McGruk da ziyaretinde referandum tarihinin doğru olmadığına dair görüş belirterek, önceki duruşlarının devam ettiğini söyledi. Biz de kendilerine açık bir şekilde referandum için doğru zamanlama olduğunu söyledik. Dolayısıyla iki taraf da konuya ilişkin farklı görüşlere sahip.”

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Referandum erteleniyor mu? Barzani'den flaş açıklama haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • Peeeeh 18 Eylül 2017 18:31 Abd 3000 tır silah veriyo malın biri tutulanlar daha li diye sayılıyo,maaşlı yorumculugu bırak

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro