eposta yazdır zoom+ zoom-

Referandum anketi sonuçları evet mi hayır mı çıkar?

Referandum anketi sonuçları evet mi hayır mı çıkar?

Referandum anketi sonuçları ne olur? Anayasa referandumunda 'evet' mi çıkar 'hayır' mı soruları Türkiye'nin gündeminde. İşte referandum anketlerindeki son durum!

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 21-01-2017 23:05 - Güncelleme: 22-01-2017 01:07

Anayasa referandumu için geri sayım başladı. Peki referandum sonuçları ne olur? Referandumdan evet mi hayır mı çıkar? Gelen ilk referandum anketi sonuçlarına göre evetçiler açık ara önde.

ORC Araştırmanı'nın yayınladığı referandum anketi sonuçlarına göre katılımcıların yüzde 62'si yönetim sistemi değişikliğine 'evet' dedi. Anayasa teklifinin Meclis'teki görüşmeleri sırasında yapılan ankette katılımcılara "İçeriğinde Cumhurbaşkanlığı Sisteminin de yer aldığı anayasa değişikliği, referanduma giderse tercihiniz ne yönde olur?" sorusu sorulmuştu. Ankette "Evet oyu veririm" diyenlerin oranı yüzde 62 çıktı. 'Hayır oyu veririm' diyenlerin oranı ise yüzde 38 oldu.

orc referandum anketi sonuçları

SEÇMENİN YÜZDE 70'İ ERDOĞAN'I KABUL EDİYOR

Bir diğer araştırma verisi ise Andy-Ar Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Acar'dan geldi. Habertürk Televizyonu'nda yayınlanan Habertürk Gündem programına katılan Acar, seçmenlerin yüzde 70'inin Erdoğan'a karşı bir kabulü olduğunu söyledi.

Acar, referandum sonuçlarında kritik öneme sahip olan MHP oylarına ilişkin de anket sonuçlarını açıkladı. Acar, "MHP 1 Kasım seçim sonuçlarını koruyor" dedi. MHP, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimleri'nde yüzde 11.9 oy almıştı. 

SEÇMEN ERDOĞAN SONRASINI SORGULUYOR

Acar, seçmenlerin referandum tercihi yaparken, Erdoğan sonrası dönemi düşündüğünü belirterek, "Yüzde 10 AK Parti seçmeni Erdoğan sonrasını sorguluyor" dedi. 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Referandum anketi sonuçları evet mi hayır mı çıkar? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR43 YORUM
  • Misafir 22 Mart 2017 12:19 İNŞALLAH EVET ÇIKARDA BU MİLLET KURTULUR

    CEVAP YAZ 2 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro