eposta yazdır zoom+ zoom-

Recep Akdağ'dan erken seçim ve kabine değişikliği iddiasına yanıt!

Recep Akdağ'dan erken seçim ve kabine değişikliği iddiasına yanıt!

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, erken seçim ve kabine değişikliği iddiası için ''Siyasette konuşulması beklenen bir şeydir. Ama bunların hiçbirine kulak asmadan işinizi yapmanız lazım aksi halde işler aksar. Neden erken seçim yapılır sorusunun yanıtlarından hiçbiri şu anda mevcut değil. Değişiklik olacaksa olur, hep böyle olagelmiştir. Türkiye’nin zaman kaybına tahammülü yok." dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 04-01-2018 11:40 - Güncelleme: 04-01-2018 11:40

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, NTV'de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Funda Görey'in sorularını yanıtlayan Akdağ, erken seçim ve kabine değişikliği iddiası için ''Siyasette konuşulması beklenen bir şeydir. Ama bunların hiçbirine kulak asmadan işinizi yapmanız lazım aksi halde işler aksar. Neden erken seçim yapılır sorusunun yanıtlarından hiçbiri şu anda mevcut değil. Türkiye’de işler tıkır tıkır işliyor." ifadelerini kullandı.

HAKAN ATİLLA DAVASI: ABD’de yargılanan Halk Bankası Eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın, kendisine yöneltilen 6 suçlamanın 5'inde suçlu bulunması hakkında Dışişleri Bakanlığı ve Bekir Bozdağ'dan tepki gelirken, Recep Akdağ da şunları söyledi:

"Başından beri bu davanın haksız, hukuksuz, Türkiye’nin içişlerine karışan bir dava olduğunu ifade ediyoruz. Bu karar bir hukuk ciddiyetinin olmadığını ve inanılırlığının da kıymet ifade etmediğini gösteriyor. Sahte deliller ve Türkiye’nin içişlerine karışma çabası var. ABD kendi gücünü başka ülkelere dayatmanın ve bunu yargıyla da desteklemenin peşinde. Yanlış ve talihsiz bir karar. Eski Genel Müdür Hakan Atilla'nın temyiz hakı var ama ABD yargısının bir an önce bu karardan dönmesi lazım. Nisan ayında görüşülecek ama davanın aslına odaklanmak lazım. Maalesef Türkiye’de, özellikle ana muhalefet partisi olmak üzere haklı bir davaymış gibi ortaya konuyor. Hepimiz ve milletin de görüşü, hukuksuz ve siyasi bir dava olduğu yönünde."

KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ İDDİASI

Büyük kongre öncesi kabinede değişim ihtimali üzerine konuşan Recep Akdağ, "Gazetecilerin en sevdiği sorulardan biridir bu. Bunun cevabı hemen hemen her zaman aynı. Siyasette konuşulması beklenen bir şeydir. Ama bunların hiçbirine kulak asmadan işinizi yapmanız lazım aksi halde işler aksar. Erken seçim de böyledir. Bunlar bürokrasi ve siyasetin çalışmalarını aksatmasına neden olur. Değişiklik olacaksa olur, hep böyle olagelmiştir. Türkiye’nin zaman kaybına tahammülü yok." dedi.

''ERKEN SEÇİM ŞU ANDA MEVCUT DEĞİL''

Erken seçim tartışmaları, önce Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından yerel seçimin yapılma ihtimali gibi konulara da açıklık getiren Akdağ,  "Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız ile partimizin sözcüleri bu hususta çok konuştular. Bu konu kabinede ve partide gündeme gelmiyor. Neden erken seçim yapılır sorusunun yanıtlarından hiçbiri şu anda mevcut değil. Türkiye’de işler tıkır tıkır işliyor." şeklinde konuştu.

''HARİTALAR BİZE TEHLİKEYİ GÖSTERİYOR''

Türkiye'nin yeni deprem haritasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Akdağ, "Haritalar bize tehlikeyi gösteriyor. Bir önceki haritada daha kaba bir değerlendirme vardı. O günkü teknoloji ona el veriyordu. Örneğin benim milletvekili olduğum Erzurum hep ikinci derece deprem bölgesi olarak bilinir. Şimdi orada farklı ivmeler ortaya çıktı ve Erzurum'da 1., 2. ve 3. derece bölgeler oluştu. Bu harita 10 sene sonra biraz daha gelişmiş olacak; bilim ve teknoloji gelişiyor. Ama bugün eldeki tüm verileri kullanarak bu haritayı hazırladık. İmar planlarıyla ilgili olarak belediyelere, TOKİ’ye ve mühendislere yol gösteren bir harita" diye konuştu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Recep Akdağ'dan erken seçim ve kabine değişikliği iddiasına yanıt! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • Misafir 04 Ocak 2018 14:46 AK PARTİ İKTİDARI GERÇEKTEN SIKINTIDA GİBİ. PEK İNANMIYORDUM LAKİN MERAL AKŞEBERİN ORDU VE GİRESUN ETKİNLİKLERİNDEN SONRA CİDDİ BİR HAVA DEĞİŞİKLİĞİ KOKUSU SEZİNLİYORUM. YANİ TABANDA CİDDİ BİR HAREKETLİLİK VAR ÖYLEKİ 15 YILLIK ALIŞILAN TABLO BU SEFER CİDDİ BİR EZBERBOZACAK GİBİ GÖRÜNÜYOR YANİ BİLDİKLERİNİZİ UNUTUN YENİ BİR SİYASİ İKLİME GİRİYOR OLABİLİRİZ

    CEVAP YAZ 0 2
KİMDİR ?
Recep Akdağ
RECEP AKDAĞ KİMDİR?

Yeni Kabinede yer alan Recep Akdağ Sağlık Bakanlığı koltuğuna geri döndü. AK Parti'nin önde gelen iddialı isimlerinden biri olan AK Parti Erzurum Milletvekili Recep Akdağ kimdir? Recep Akdağ'ın eşi kimdir ve kaç çocuğu va

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro