eposta yazdır zoom+ zoom-

Putin'den ABD'ye çok sert dolar açıklaması!

Putin'den ABD'ye çok sert dolar açıklaması!

ABD'nin dolar bazlı işlemlere uygulamayı planlandığı olası yaptırımlar hakkında konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD'nin bindiği dalı keserek her imparatorluğun yaptığı tipik hataya düştüğünü belirtti.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 03-10-2018 15:14 - Güncelleme: 03-10-2018 15:14

Rusya Enerji Haftası kapsamında düzenlenen bir panelde konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD yönetiminin, izlediği yaptırım politikasıyla küresel rezerv para birimi olan dolara güveni yıktığını söyledi.

Putin, "Bence ABD'li partnerlerimiz, yıkıcı bir stratejik hata yapıyor, evrensel ve bugün itibarıyla yegane rezerv para birimi olan dolara güveni yıkıyor, evrensel finans aracı olan dolara inancı ortadan kaldırıyor. Bindikleri dalı kesiyorlar. Bu tuhaf ve hatta şaşırtıcı" ifadelerini kullandı.

''HER İMPARATORLUĞUN DÜŞTÜĞÜ TİPİK BİR HATA''
Bunu her imparatorluğun düştüğü tipik bir hata olarak niteleyen Putin, "İnsanlar, hiçbir şey olmayacağını, her şeyin çok güçlü, çok istikrarlı olduğunu ve hiçbir olumsuz sonucun yaşanmayacağını düşünüyor. Ama hayır, (olumsuz sonuçlar) er ya da geç ortaya çıkıyor" diye konuştu.

Öte yandan Rusya Enerji Bakanı Alexander Novak, ticaret politikalarındaki “korumacılık” ve artan ticari gerilimlerin küresel enerji için büyük risk oluşturduğunu söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Putin'den ABD'ye çok sert dolar açıklaması! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Misafir 03 Ekim 2018 15:43 Ya Topkapı Sarayı'nda ya da Beştepe’de........ İlber Ortaylı’nın sarayla flörtü yeni bir şey değil!..... Kültür ve Turizm Bakanlığı'na danışman yapıldı...

    CEVAP YAZ 0 0
  • Misafir 03 Ekim 2018 16:06 kim olacaktı emmi sana göre,GIJJİK DEDEYİ mi yapalım lo

    0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro