eposta yazdır zoom+ zoom-

Provokasyon için o işçiyi kullanmak istediler

Provokasyon için o işçiyi kullanmak istediler

“Geçinemiyorum” diyerek Meclis önünde kendini yakan inşaat işçisi Sıtkı Aydın'ın, alacakları için açtığı davanın yıllardır sürdüğü ve bunu duyurmak için Meclis’in önüne geldiğini söylediği öğrenildi. Yaşanan olayın ardından ise çeşitli marjinal grupların meseleyi provoke etmeye çalıştığı ifade edildi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-01-2018 23:03 - Güncelleme: 13-01-2018 23:03

15 yıllık kalıpçı ustası Sıtkı Aydın'ın, TBMM önünde kendini yakmak istemesi olayının ardından yaşanan gelişmeler olayın farklı bir boyuta taşınmaya çalışıldığını gözler önüne serdi.

Ankara’daki bir toplu konut projesinde çalışırken 2013’te kaza geçiren Aydın'ın şirket yetkilileri tarafından mağdur edildiğini söylediği öğrenildi. Çeşitli zamanlarda yardım talebinde bulduğu şirket yetkililerinin olumlu dönüş yapmaması ve işsiz kalmasından dolayı bunalıma girdiği öğrenilen talihsiz adamın sesini duyurmak için böyle bir yola başvurmak zorunda kaldığı belirtildi.

PROVOKASYON İÇİN ARIYORLAR

Emniyet yetkililerinden alınan istihbarat bilgisine göre hayati tehlikesi bulunmayan Sıtkı Aydın'ın yaşanan bu olaydan sonra marjinal örgütler tarafından istismar edilmeye çalışıldığı ifade edildi. 

Aydın'ın mağduriyeti kullanılarak Hükümet ve Devlet aleyhine bir söylem geliştirilmeye çalışıldığı bildirilirken söz konusu çevreler tarafından telefonla ulaşılmaya çalışıldığı da aktarıldı. 

Söz konusu örgütlerin şahsa yardım bahanesiyle konunun gündemde tutulmasına çalıştığına dikkat çekilirken istihbarat birimlerinin de konuyu yakın takibe aldığı aktarıldı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Provokasyon için o işçiyi kullanmak istediler haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • Hakkı BULUR 14 Ocak 2018 09:24 Yandaş medya her "Hükumet" lafının yanına hemen "Devlet" lafını ekliyor. Sanki Hükumete karşı olanlar Devlete de karşıymış gibi iftira atıyorlar. Adamın kendisini yakmasında Hükumetin yanlış politikalarının etkisi vardır ama Devletin bu konuda her hangi bir suçu yoktur.

    CEVAP YAZ 0 3

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro