eposta yazdır zoom+ zoom-

PKK'nın anadili Türkçe! Perinçek'ten ilginç açıklama

PKK'nın anadili Türkçe! Perinçek'ten ilginç açıklama

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, PKK'nın tüm kamplarında Türkçe eğitim yapıldığı belirterek, "Kürtçe konuşmayanlar, Türkiye’de Kürtçe eğitim istiyorlar" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-09-2014 16:18 - Güncelleme: 27-10-2015 06:56

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, bugün Partisinin İstanbul İl Merkezi'ndeki basın toplantısında Kürtçe eğitime ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

PKK KENDİ KAMPLARINDA TÜRKÇE EĞİTİM YAPIYOR 

PKK'nın kendi kamplarında Türkçe eğitim aldıklarını söyleyen Doğu Perinçek, "Kendi örgütlerinde Kürtçe konuşmayanlar, Türkiye’de Kürtçe eğitim istiyorlar" dedi. Kürtçe bilim yapılamadığını ve bu yüzden Kürtçe eğitimin yanlış olduğunu iddia eden Perinçek, "İlkokulda Kürtçe eğitim alan çocuklarımız, hukukçu, iktisatçı, doktor, mühendis, subay ve bilim adamı olamayacaksa, eğitim niçin yapılacak?" diye sordu.

İşte Doğu Perinçek'in açıklamaları:

· Kürtçe eğitim talebi, eğitime karşı silahlı saldırıya dönüşmüştür. Açılımın silahlı gücü, PKK’dır.

· PKK, Kürtçe eğitim istiyor. Ancak Bekaa dahil bütün PKK kamplarında eğitim dili, Kürtçe değil Türkçedir.

· Eğer Kürtçe ameliyat yapılıyorsa, Kürt diliyle bir anatomi veya cerrahi kitabı yazılabilir. Bugüne kadar Kürtçe bilimsel çalışma yapılmamıştır ve bilimsel kitap yazılmamıştır. O nedenle Kürtçe bilim ve eğitim dili değildir.

· Üniversite eğitimi için birikimi olmayan bir dille ilkokul eğitimi yapmak, Kürt yurttaşlarımızı eğitimsiz, mesleksiz ve işsiz bırakma anlamına gelmektedir.

· Kürtçe eğitim talebi bahanedir. AKP-PKK-CHP Açılım Ortaklığı, gerçekleştirilmesi olanaksız bir talebi kışkırtıyor. Yaptıkları iş, bölünme zeminini oluşturmaktır.

· Türkiye’de devlet dili Türkçedir. Eğitim dili de Türkçedir. Kürtçe eğitim talebi, imkansızı istemek anlamına geliyor. İmkansızı isteyenler, aslında ABD’nin planlarında rol üstlenmişlerdir.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN PKK'nın anadili Türkçe! Perinçek'ten ilginç açıklama haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR41 YORUM
  • Dilsoz 14 Eylül 2014 08:44 İlk yazımda bir düzeltme genelde detaylıyorum bu yazımda unuttum özüe diliyorum ben iddia ediyorum Türkiyede sözde Türk ırkçılığını yapan insanların aslını araştırırsan kesinlikle asil türk çıkmazlar göçmenmöçmendir kandini Türk zanediyor ama Türk düşmanı olduğunu kendidni fark etmiyor. ben iddia ediyorum Asil Türk ne kürdü ne arabı hiç kimseyi inkar edmez Türkiyede asil türk nufusu çok azolup zararsız efendi olduklarını tespit etmişim. aslını bilen başkasının aslını nasıl inkar etsin bilisele terstir ama aslını kaybeden göçmenmöçmen olup Türk olmayıp kendini Türk sanan kardeşlerimizle sorunumuz var. yoksa vallahi Asil türklerle sorunumuz olmadığını düşüniyorum çünkü asil Türk olarak bildiğim arkadaşlarım var Türklere ne varsa Kürtler de onu hakediyor çünkü herikisini bir Allah yaratmış bir ustanın yapıtının bir parçasını beyenip bir kısmını redetmek ustayı kızdırır unutma ki Allahtan büyük usta kesinlikle yoktur.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Doğu Perinçek
DOĞU PERİNÇEK KİMDİR?

Aydınlık Gazetesi'nin de sahibi olan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek kimdir, aslen nereli ve kaç yaşındadır? Doğu Perinçek'in eşi Şule Perinçek ve çocukları hakkında merak edilenleri yaşam biyografisinde d

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro