YAZARLAR

Ümit SAMİMİ

Ümit SAMİMİ

umitsamimi@gmail.com @ rss Eklenme Tarihi: 26 Ekim 2015 15:38 - Güncelleme: 29 Ekim 2015 11:46

PKK’lılar mı onurlu ey Levent Gültekin

"PKK’lılar, Onurlu Eylemciler."

Diken.com.tr Yazarı, Levent Gültekin’in yazısının özetini başlığa ancak bu şekilde sığdırabildim. Tek bir cümlesini atlamadan, önünden veya arkasından kırpmadan, yazdığı yazının bir paragrafını paylaşacağım sizinle.

Levent Bey diyor ki,

Yöntemi yanlış bulabiliriz. Fakat itirazlarımız, bir gerçeği görmemizi de engellememeli.
O da şu: PKK’ya katılan gençlerin silaha sarılmalarına neden olan, devletin yaptığı haksızlıklara tahammülsüz oluşları, kişilikleri, onurları, haysiyetleridir.
Yani ‘Berbat, haysiyetsiz, onursuz, ikinci sınıf  bir hayat süreceğime ölmeyi tercih ederim’ diyen insanlara, ‘Bu değerlerinden vazgeç’diyemeyiz. En fazla şunu diyebiliriz: ‘Tamam bu isyanında haklısın. Yapılan haksızlıklara tahammül edememeni anlıyorum ama şiddet bir çare değil’.”

Ey CHP’li kardeşim, Ey MHP’li kardeşim, Ey bu vatanın sevdalısı güzel insan
Ak Parti iktidar olamasın, barajı da geçemesin ama güzel kardeşim, şu algı oyununa müsaade etme. Bu oyun kurucuların oyununa alet olma.

Önce Kürt’lerin bir Türkiye Partisine (Ak Parti) oy vermesini engellediler, şimdi etnik milliyetçilik yapan bir parti etrafında kutuplaşması için yıllar süren bir algı operasyonu yapıyorlar. Kürt’leri Ak Parti’ye oy vermemeye ikna ederken, onları CHP’ye, BBP’ye yada bir başka Türkiye partisine yöneltmiyorlar. Farkında değil misin?

Amaçları iktidarı devirmek de değil. Toplumun bir kesiminin Erdoğan’a olan nefretini kullanarak, Kürtleri ayrıştırmaya çalışıyorlar. “PKK, devletin onursuz yöntemlerine karşı onurlu insanların isyanıdır” propagandası ile iktidara yükleniyormuş gibi yapıyorlar fakat Erdoğan gitse bile, bu söylemler devam edecek.

Levent Gültekin’in bahsettiği durum, “Hırsızlık sonrası, hırsızlığı yapanın, mülk sahibi tarafından istediği gibi infaz edilmesi” hadisesinden bile adaletsizdir. Levent Bey’in bahsettiği, sözüm ona “Onurlu insanların“ isyanında, zarar görenler, masum insanlardır. Suçun failleri değildir.

Evinde, eşi ve çocuklarının yanında ensesinden öldürülen günahsız polislerdir,
Ekmek almaya giderken, PKK’ infilak ettirdiği patlayıcı yüzünden hayatını kaybeden 13 yaşındaki Fırat Simpil’lerdir.
Dövülerek katledilen Yasin Börü’lerdir.
Durdurmaya çalıştıkları araç durmadığı için öldürülen doktorlardır.
İçeride polis var diye PKK’nın rastgele açtığı ateşte ölen garsonlardır.

Parti politikalarını beğenmediği için isyan eden bu “Onurlu Serhildanlar” daima suçsuz insanları öldürmüştür.

Siz ne zaman bir politikacının zarar gördüğüne şahitlik ettiniz? Olan mazluma olmaktadır. Hangi onurlu insan, suçu işleyenin yerine masum birine zarar verebilir ki?

Levent Bey’e sormak isterim. PKK’yı meşrulaştırmaya çalışanlara sormak isterim. PKK’yı barış güvercini olarak göstermek isteyenlere sormak isterim,

Bugün Türkiye’de, Kürt’lerin hangi sorunu parlemento çatısı altında çözülemez?

Selahattin Demirtaş’ın dahi kabul ettiği, silahlı mücadeleye gerek olmadığı gerçeği neden görmezden gelinir de Kürt’lere, Demirtaş’ın “Katil Devlet” sözleri üzerinden propaganda yapılır?

Levent Bey yazının devamında demiş ki,

Onurun, haysiyetin, vicdanın baskısıyla dağa çıkan insanlara ‘Ben tavrımı politikalarımı değiştirmiyorum ama sen onurundan, kişiliğinden, vicdanından taviz ver’ demek ‘Ben senin silaha devam etmeni istiyorum’ demektir.

‘Ben senin cenazeni panzerin arkasına bağlayıp yerlerde süründürüyorum ama sen yine de bunu dert etme, silah bırak’demek ‘Seni onursuz, haysiyetsiz bir yaşama çağırıyorum, sakın gelme’ demektir.”

Bak güzel kardeşim, panzerin arkasında sürüklenen PKK’lı için, en sert tepki bu devletin zirvesinden geldi. Defalarca Başbakan Davutoğlu, bunun hesabı sorulacak dedi ki soruşturma açıldı, o polisler açığa alındı. (Mahkeme de gerekli kararı alacaktır. )Erdoğan, bu durumun kabul edilemez olduğunu söyledi. Hükümet adına Numan Kurtulmuş, en sert tepkiyi gösterdi.

Levent Gültekin daha önce inter ‘da yazarken, Çözüm Süreci’nde, “Kürt’ler PKK’ya teslim ediliyor” diye defalarca itiraz etmişti. Kürt’lerin çok daha başka sorunları olduğunu söylemişti.

Bugün ise PKK’nın neden haklı, devletin neden haksız olduğunu çıktığı televizyon kanallarında anlatmak için mesai harcıyor. Çünkü Kürt’lerin ikna edilmesi gerekiyor. Kürt’lerin HDP’nin etrafında toplanması ve devletten nefret etmesi isteniyor.

Okulunda okuduğun, hastanesinde şifa bulduğun, kitaplarını ücretsiz veren, yolun olmadığı yerde rahatsızlandığında seni helikopterle alan, eğer engelli evladın varsa ona maaş bağlayan, engelli evladına baktığın için sana ayrı olarak maaş veren bu devletten nefret edilmesini istiyorlar. Onların derdi devletin eksikliklerini gidermek değil, devleti yıkmak...

Şimdi bu yazıyı okuyan güzel kardeşim, takdir zaten sana ait ama benim senden bir ricam var. Erdoğan nefretin, bu yaşananları görmene engel olmasın. Ak Parti’nin dışında bir iktidar istiyor olman, Kürt’lere PKK propagandasını meşru hale getiren siyaset izlemene sebebiyet vermesin.

Çatışmasızlığı ilk bozan taraf PKK olmasına rağmen, “Savaşı Erdoğan başlattı” söylemine katılma,

Ak Parti’lilerden çok daha önce KCK’nın “Devrimci Halk Savaşı başlıyor, süreç bitti” açıklamalarına rağmen, “Saray için savaşıyoruz” sloganlarını sen de kullanma.

Bu propagandanın nedeni Erdoğan’ı devirmek değil çünkü. Erdoğan nefretini kullanarak, PKK’yı meşrulaştırmak.

Ak Parti baraj altında kalsın. Sen de istediğin gibi eleştir ama güzel kardeşim, şu bölücülerin oyununa kanma…

Levent Gültekin'in yazdığı yazının bağlantı adresi : /pkk-silah-birakmali-diyenlerin-gozden-kacirdigi-gercek/

 
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN PKK’lılar mı onurlu ey Levent Gültekin yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR8 YORUM
  • vatanseverim 07 Kasım 2015 17:10 Takdiri bana bırakan güzel yazar kardeşim, peki bana en doğru kaynaktan aktar ki takdir hakkımı bilinçli kullanabileyim. Öcalanı kim dağa çıkardı, şimdi onu şirin vatanperver olarak kim göstermeye çalışıyor. Kürtleri 30 yıldır savaştırıp ben kendimi yönetecem düşüncesini onlarda kim oluşturdu, nasıl oluşturdu???

    CEVAP YAZ 0 0
REKLAM
Ümit SAMİMİDİĞER YAZILARIÜmit SAMİMİ
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro