eposta yazdır zoom+ zoom-

PKK zanlısının iadesi için skandal gerekçe! 'Türkiye'de zulüm görebilir'

PKK zanlısının iadesi için skandal gerekçe! 'Türkiye'de zulüm görebilir'

DANİMARKA, kırmızı bültenle arandığı için 14 Temmuz'da yakaladığı bir PKK zanlısını zulüm görebileceği gerekçesiyle Türkiye'ye iade etmeyi reddetti. Savcılık, 14 Temmuz'da yakalanıp tutuklanan zanlının serbest bırakıldığını açıkladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 01-08-2018 17:21 - Güncelleme: 01-08-2018 17:21

DANİMARKA, kırmızı bültenle arandığı için 14 Temmuz'da yakaladığı bir PKK zanlısını skandal bir gerekçe ile Türkiye'ye iade etmeyip serbest bıraktı. Sputnik'te yer alan habere göre Ankara'nın adım adım takip ettiği ve kırmızı bültenle 192 ülkede aradığı bir zanlıyı yakalayan Danimarka, baskı, zulüm, işkence, aşağılama görebileceği veya cezalandırılabileceği gerekçesiyle Türkiye'ye iadeyi reddetti. 

14 TEMMUZ'DA YAKALANMIŞTI
Savcılık, adını açıklamadığı ama PKK üyeliğiyle suçlandığını belirttiği Türkiye vatandaşı zanlının, 14 Temmuz'da Danimarka'da yakalanarak gözaltına alındığını, o zamandan beri de iade talebinin incelendiğini kaydetti. Anadolu Ajansı (AA), 14 Temmuz'da 'PKK'nın İskandinavya sorumlusunun Danimarka'da yakalandığı' haberini geçmişti.

SERBEST BIRAKILDI
Başsavcılık yetkilisi Sune Loevtrup, PKK üyeliğiyle suçlanan 58 yaşındaki Türkiye vatandaşının iadesinin baskı, zulüm, işkence, aşağılama görebileceği veya cezalandırılabileceği gerekçesiyle reddedildiğini belirtti.

Loevtrup, yetkililerin Danimarka'nın sınırdışı ve iade yasalarının tüm şartlarının yerine getirilmediğine karar vermesi sonucu Türkiye vatandaşının serbest bırakıldığını duyurdu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN PKK zanlısının iadesi için skandal gerekçe! 'Türkiye'de zulüm görebilir' haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • metin 01 Ağustos 2018 22:22 Diliyorum ki bu koruyup kolladığınız terör, en az bizim olduğu kadar sizin de canınızı yakar. Umarım benim ülkemde yaşanan manzaraların aynılarıyla sınanırsınız. Öyle içten diliyorum ki. Allah'ın belası, iki yüzlü soysuz yaratıklar! Sömürgeci köpekler!

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro