eposta yazdır zoom+ zoom-

Piyasanın ünlü çakma cepleri!

Piyasanın ünlü çakma cepleri!

Uyanık üreticiler dünyanın en çok kullanılan cep telefonlarını kopya ediyor. İşte dünyanın en ünlü çakma cepleri;

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 27-05-2009 01:17 - Güncelleme: 25-10-2015 08:42

Nokia, Sory Ericsoo, Sumsang ve daha niceleri. Sadece biçimsel değil, isim olarak da üreticilerinin "esinlendikleri" modellere benziyorlar. Her geçen gün vitrinlerde kendilerine daha geniş yer bulmaya başlayan klonlanmış telefonların istilasıyla karşı karşıyayız.

Vitrinin önünden geçerken çok ucuza bir Vertu, N97 veya bir Omnia mı gördünüz? Balıklama atlamadan bir kez daha düşünmenizi öneririz. Alacağınız Vertü, Nckia veya Sumsang size oldukça kötü bir deneyim yaşatabilir. Ayrıca bir de kopya telefonların açtığı ekonomik sorunlar var. Can sıkıcı bir duruma düşmemek, klonlanmış telefonları ve etkilerini yakından öğrenmek için makalemizi dikkatlice okumanızı ve fotoğraf galerimizi incelemenizi öneririz.

KOPYA TELEFONLARI TANIMA YOLU

İster donanım olsun, isterse de yazılım, kopya telefonların hiçbiri orijinalinin yanına bile yaklaşamıyor. Bu yüzden internetten veya seyyar bir tezgahtan alacağınız bir klon telefon büyük olasılıkla sizi hayal kırıklığına uğratacaktır.

Cep telefonu kopyalayanlar sadece telefonun dış görünümüyle değil, bir de yazılımlarıyla uğraşmak zorunda kalıyorlar. Peki, büyük firmalar gibi telefonları için yazılım tasarlıyorlar mı? Tabi ki hayır. Tek yaptıkları menülerin görünüşlerini değiştirip orijinallerine benzetmek. Çoğu zaman bu yazılımlar telefonların kamera, WiFi ve GPRS gibi kendi donanımlarını bile doğru dürüst çalıştıramayacak kadar da kötü olabiliyor. Bu yüzden bir iPhone klonu ile Apple iPhone arasında dağlar kadar fark oluyor. "Her telefonun yazılım sorunu oluyor, mutlaka bir güncelleme çıkar." diyerek güncelleme beklemek ise boşuna. 

PİYASANIN EN ÜNLÜ
ÇAKMALARI HABERİN DEVAMINDA... 

[PAGE]

 Sumsang Omnia

Kloncular aslında modayı çok iyi takip ediyorlar. Hangi telefon gözdeyse doğrudan onun kopyasını piyasaya sunuyorlar.

Nokla N97

Çin'li kloncuların harikası, gelecekten bir telefon: Nokla N97. Daha çıkmamış Nokia N97'nin klonu olan Nokla N97'de görülebilir bir tuş takımı yok. Nokla N97'nin ekipmanları arasında iki tane BP-5L pil - tabi büyük olasılıkla bunlar da klon - var. Bizim bildiğimiz ise Nokia'nın N97'de BP-4L kullanacağı. Sıkıntınız olursa da çekinmeden Çince olan kullanma kılavuzuna başvurabilirsiniz.

PİYASANIN EN ÜNLÜ
ÇAKMALARI HABERİN DEVAMINDA...

[PAGE]

Nokia N96

Nokia N96'da kloncular oldukça iyi çalıştılar. N96'nın piyasaya çıkmasından daha birkaç gün sonra internet siteleri siparişleri almaya başlamıştı bile.

Nokia N96 klonu: TVN96

İlk bakışta TVN96 ile N96'yı ayırmak çok zor. Ama bunda da üreticiler malzemeden çalmayı unutmamışlar: Kamerası sadece 1,3 megapiksel.

Nokia N95 klonu

N95 artık klasikler arasına geçmiş oldukça tutulan bir telefon. Bunu kullanmak isteyen bir Çinli üretici telefonun altın yaldızlısını çıkarmış. Cep telefonu ile hava atmak isteyenlere birebir.


PİYASANIN EN ÜNLÜ
ÇAKMALARI HABERİN DEVAMINDA...

[PAGE]

  LeayminiN95

Altın kaplamalı istemeyene mini N95, hem de "16000 bin renk ve 13 lacpixel kamera" ile! Tabi bunların ne demek olduğunu çözebilirseniz.

Nokia N95 klonu: Nokla N95

Bu modelin tek farkı gerçeğinde kapağın diğer yöne kayarak ortaya çıkardığı müzik tuşlarının olmaması. Zaten kimin onlara ihtiyacı var ki!

Kamerası da orijinalinden biraz düşük: 5 megapiksel yerine sadece 1,3 megapiksel. En azından açık açık söylüyorlar.

PİYASANIN EN ÜNLÜ
ÇAKMALARI HABERİN DEVAMINDA...
Nokia N95 klonu: MM95

Yine bir N95 klonu. Asyalılardan yine başarılı bir çalışma.

Etkileyici bir isimlendirme - Vaino

Cep telefonlarına kısa bir laptop molası: Konu isimlendirmeye gelince yaratıcılık anlamında kloncuların üstüne yok. İşte size bir örnek: Sony Vaio klonu "Vaino"

Nokia 8800

Çok kopyalandı, ama hiçbir zaman orijinali gibi olmadı: Karşınızda Nokia 8800.

Nokia 8800 klonu

İşte bir açık arttırmada gözümüze takılan bir ürün. Satıcı arttırmanın bitmesine kısa bir süre kala insanların farketmesi üzerine ürünü geri çekmek zorunda kaldı. Telefondaki dil seçenekleri İngilizce ve Rusça - biraz şüpheli, değil mi?
Nokia 8600 klonu: Nokla 8600 Luna

Karşınızda 28 ayar altından, elmaslarla süslü birNokia 8600. Hem de sadece 300 TL'ye!

CHIP Online

PAYLAŞ tw fb gp

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro