eposta yazdır zoom+ zoom-

Peşmerge tutunamıyor Haşdi Şabi girdi Kürtler şokta

Peşmerge tutunamıyor Haşdi Şabi girdi Kürtler şokta

KERKÜK savaşından son dakika haberler gelmeye devam ediyor. Tuzhurmatu'da Peşmerge ile Haşdi Şabi örgütü çatışıyordu. Gelen haberlere göre peşmerge tutunamadı ve Haşdi Şabi Kürt mahallelerine girdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 16-10-2017 09:30 - Güncelleme: 16-10-2017 09:30

KERKÜK savaşında en şiddetli çatışma Tuzhurmatu'da yaşanıyordu. Tuzhurmatu'dan gelen son dakika haberlere göre Peşmerge tutunamadı ve Haşdi Şabi örgütü  ilçedeki Kürt mahallelerine girdi. Haberi ve veren de Mesud Barzani'nin sitesi rudaw oldu.

Rûdaw’a konuşan Tuzhurmatu Asayişi Müdürü Kawe Mele Perwez, bazı peşmerge birliklerinin çekilmesinden dolayı, Haşdi Şabi’ye bağlı güçlerin, Kürtlerin bulunduğu mahallelere girdiğini söyledi. Kawe Mele Perwez, “Savunuyoruz. Ancak ne yazık ki bazı peşmerge birliklerinin çekilmesinden dolayı Haşdi Şabi’ye bağlı gruplar, Kürt mahallelerine girdi” dedi.

Haşdi Şabi, gece saatlerinde Kerkük’ün güneyi ve Tuzhurmatu’ya birkaç cepheden saldırdı. Kürdistan Yurtseverler Birliği’ne (KYB) bağlı peşmergelerin bir kısmı bulundukları yerden geri çekildi.

PEŞMERGE SEVKETTİLER AMA...
Gelişme üzerine, Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Kerkük Teşkilatı; Zerevani Güçleri 4. Ordu ile 2. Tugay’a bağlı peşmergelerin bölgeye intikal ettiğini bildirdi. Duhok, Süleymaniye ve Erbil’den de çok sayıda peşmerge Kerkük’e gönderildi.

Kerkük'te en çok Kürt mü var Türkmen mi? Kerkük kimin?

Haşdi Şabi neyin nesi? Kerkük savaşına giren örgüt kimin?

Kerkük alındı mı Irak - Kürt savaşında son durum ne flaş haberler

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Peşmerge tutunamıyor Haşdi Şabi girdi Kürtler şokta haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • gencoglu 16 Ekim 2017 10:37 haşdi şabi=şia=pkk=pyd=teröröröristler

    CEVAP YAZ 2 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro