eposta yazdır zoom+ zoom-

Perinçek mutlu! O ilde oylarını 14 kat arttırdı

Perinçek mutlu! O ilde oylarını 14 kat arttırdı

Vatan Partisi Genel Başkanı ve Aydınlık yazarı Doğu Perinçek 24 Haziran'daki seçimleri değerlendirdi. Mardin'de 1 Kasım'da 67 kişiden oy alan Vatan Partisi'nin 14 kat artış kaydettiğini söyleyen Perinçek yeni oyunun 983 olduğunu aktardı

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 03-07-2018 11:45 - Güncelleme: 03-07-2018 11:46

Vatan Partisi Genel Başkanı ve Aydınlık yazarı Doğu Perinçek 24 Haziran'daki çifte seçimleri değerlendirdiği yazısında partisinin Güneydoğu'daki yükselişinden bahsetti. Mardin'de 1 Kasım'da 67 kişiden oy alan Vatan Partisi'nin 14 kat artış kaydettiğini söyleyen Perinçek yeni oyun 983 kişi olduğunu bildirdi.

"Seçimin belki de en önemli sonucu, HDP’nin Güneydoğu oylarındaki düşmedir" diyen Perinçek, CHP'nin HDP'ye oy desteğinde bulunduğunu söyledi.

OYLARI HUZUR TALEBİ BELİRLEDİ
Güneydoğu bölgesinde AKP, MHP ve Vatan Partisi oylarının artışındaki en önemli etkenin bölücü teröre karşı kararlı duruş olduğunu belirten Perinçek, oyları bölge insanının huzur talebinin belirlediğini söyledi.

''MİLLET İTTİFAKI, HDP'Yİ ŞİRİN GÖSTERMEK İÇİN ÇALIŞTI''
"Başta CHP olmak üzere Millet İttifakı, HDP’yi şirin göstereceğim diye kendisini feda etti" iddiasına yazan Perinçek "Yalnız CHP değil, İyi Parti ve Saadet Partisi de HDP’nin oylarını çoğaltmak için ellerinden geleni yaptılar" ifadesini kullandı.

Partisinin 24 Haziran seçimlerinde en düşük oyu almasına rağmen Güneydoğu oylarında önemli yükseliş kaydetti diyen Perinçek "Partin yer yer 14 kata varan yükselişler gösterdi. Şu tablo bize çok şey söylemektedir" dedi ve şu rakamları paylaştı: 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Perinçek mutlu! O ilde oylarını 14 kat arttırdı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • kont 03 Temmuz 2018 12:17 Sırf erdoğan kazanmasın diye hdp ile işbirliği yapıp gizli gizli her evden bir oy hdp ye kaydıran sözde atatürkçü cumhuriyetçiler ,sizleri de unutmadık aklımızdasınız.

    CEVAP YAZ 0 3
KİMDİR ?
Doğu Perinçek
DOĞU PERİNÇEK KİMDİR?

Aydınlık Gazetesi'nin de sahibi olan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek kimdir, aslen nereli ve kaç yaşındadır? Doğu Perinçek'in eşi Şule Perinçek ve çocukları hakkında merak edilenleri yaşam biyografisinde d

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro