eposta yazdır zoom+ zoom-

Paris'te büyük arbede: Dumanlar yükseliyor!

Paris'te büyük arbede: Dumanlar yükseliyor!

Fransa'da hükümetin gerçekleştirmeyi planladığı yeni çalışma yasası reformuna karşı ülkenin çeşitli kentlerinde eylemler başlarken, Paris'teki protestolar trafiği felç etti.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-09-2017 19:31 - Güncelleme: 13-09-2017 00:31

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un 'tembeller' olarak tanımladığı işçiler sokağa indi. Fransa'da hükümetin gerçekleştirmeyi planladığı yeni çalışma yasası reformuna karşı ülkenin çeşitli kentlerinde eylemler başlarken, başkent Paris'te polis ile göstericiler arasında çatışma çıktı.

Genel Emek Konfederasyonunun çağrısıyla (CGT) Paris'te metro çalışanlarının yaptığı grevler nedeniyle bazı hatlarda önemli aksamalar yaşandı. Kamyon şoförleri ise Paris'in önemli caddelerinden Şanzelize'yi kapatarak trafik akışını engelledi. Diğer taraftan bazı liselerde öğrenciler okul önlerinde barikat kurarak eylem yaptı.

Cumhurbaşkanlığı görevine geldiği günden itibaren ilk kez toplumsal bir eylemle karşılaşan Macron'un, Yunanistan ziyareti sırasında, çalışma yasası reformuna karşı çıkanları 'tembel' olarak nitelendirerek, "Fransa reformist bir ülke değildir. Reform yapmaz çünkü biz isyan ederiz, direniriz, kaçınırız. Böyleyiz biz" ifadelerini kullanması tepkilere neden olmuştu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Paris'te büyük arbede: Dumanlar yükseliyor! haberine yorum yapın

tw gp fb rs yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • GECELERİN YARGICI 13 Eylül 2017 09:26 yan fransa yan kendi pisliğinde boğul inşallah

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro