YAZARLAR

Coşkun Karaca

Coşkun Karaca

coskunkaracayazar@gmail.com @ rss Eklenme Tarihi: 01 Haziran 2016 00:26 - Güncelleme: 01 Haziran 2016 00:29

Paralel muhabbeti ve diğerleri...

Ülke olarak; bazı insanların, aklına gelen ama işine gelmeyen her konuda 'paralel' deyip durmasından bıktık. Yahu bir işin suyu ancak böyle çıkarılır. Alakalı alakasız her konuda sırf verecek cevabınız yok diye, olur olmaz herkese paralel demenin ve uzaktan yakından ilgisi olmayan olayları paralel diye lanse etmenin ne anlamı var?

Benim kızdığım şey; ortada bir paralel yapının olması ya da olmaması değil! İnsanların zekasıyla dalga geçtiğinizi sanmanızdır. Hepi topu 3-4 adet sinaptik bağlantı yapabilme kapasitesine sahip beyninizle, sizi dinleyenleri salak yerine koyma çabanızdan gına geldi artık.

***

Ne olacak bu turizm?

Turizm fena halde darbe almış durumda. Bakanlığın açıklamasına göre; Nisan ayı itibariyle gelen turist sayısı son 17 yılın en düşük seviyesinde. Bu büyük bir problem. Çünkü turizmden elde ettiğimiz gelir, ülkemiz ekonomisi adına önemli bir paya sahip denebilir.

Rus turistlerde %79, Alman turistlerde ise %35'lik bir kayıp söz konusu. Yapılan tahminlere göre bu sene turizm gelirimiz 10 milyar dolar düşecekmiş. İnşallah olmaz ama tahminler tutarsa bizi rahatsız edecek bir kayıp olacak...

***

Milli takım kadrosu...

Milli futbol takımımızın kadrosu netleşti. Ve aradan dakikalar geçmesine karşın tepkiler havada uçuşmaya başladı. Taraftarların bunu hep yaptığını biliyoruz. Çünkü herkesin gizliden bir antrenörlük belgesi var! Ancak futbolcuların daha sağduyulu olması gerekmez mi? Kadroya alınmayanların Fatih Terim'in kararına saygı duyması şart.

Zaman birlik olma zamanıdır. Zaten içimizi sıkan bir çok şey var. Şimdi el ele verip moralimizi bir tık yukarı çıkarabilmek adına çaba sarf etmeliyiz. Lütfen...

***

Yok böyle rezillik!

Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki basketbol müsabakasında, Obradoviç'e tüküren taraftardan bahsediyorum.

Önceki yazılarımdan birinde, Fenerbahçe'nin Euroleague'deki başarısını anlatırken, Avrupa basketbolunun yetiştirdiği en büyük koç olan Obradoviç'den bahsetmiştim. Obradoviç'e yapılan bu çirkin saldırının neticesinde tüm Avrupa'nın bize hangi gözle baktığını hiç düşündünüz mü?

Türk Hava Yollarının verdiği o hizmet ve reklamlarla elde ettiğimiz itibarı, 5 dakikada kaybetmenin eşiğine geliyoruz. Kaldı ki, Obradoviç bunu hak edecek bir insan değil. Yapmayın Allah aşkına...
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Paralel muhabbeti ve diğerleri... yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • K. 06 Haziran 2016 16:30 Anladığım kadarı ile sizde de paralel zeka var kardeşim. Öyle olmasa itiraz etmez, herkes gibi, söylenenlere "he, belüdür sultanım" derdiniz.

    CEVAP YAZ 0 0
REKLAM
Coşkun KaracaDİĞER YAZILARICoşkun Karaca
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro