eposta yazdır zoom+ zoom-

Paralel iddiaları Saadet Partisi'ni böldü!

Paralel iddiaları Saadet Partisi'ni böldü!

Saadet Partisi'nde Mustafa Kamalak ve Fatih Erbakan gerginliği sürüyor. Şimdi de parti içindeki ayrışmanın nedeninin paraleller olduğu iddia edildi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 01-05-2014 09:32 - Güncelleme: 13-10-2015 11:28

Fatih Erbakan'ın Saadet Partili liderliği için adaylığını resmen açıklamasının ardından, parti içindeki Erbakan yanlıları ile mevcut Genel Başkan Mustafa Kamalak yanlıları birbirlerine düştü. Kamalak'ın ekibi, Erbakan’ı "iktidar destekli" olmakla, Erbakan ekibi de Kamalak'ı "paralel yapıyı savunmakla" eleştirdi.


Pazar günü Ankara Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak kongre öncesinde, Erbakan’ın yakın kurmayları, “Kamuoyunda da tabanda da, Sayın Kamalak’ın bugüne kadarki söylemleriyle paralel yapıyı savunduğu şeklinde bir algı, görüntü oluştu, bu da tabanda rahatsızlık yaratıyor, artık değişim gerekiyor” dediler. Kamalak’ın çevresi ise AK Parti'yi işaret ederek Erbakan’a yönelik iktidar desteği iddialarını ortaya attı. ‘Paralel’ kavgasında Gülen Cemaatini hedef alan iktidara yakın internet sitelerinden Gizli Arşiv’deki, “Saadet Partisi yazık ediyor. Milli Görüş çizgisinden uzaklaşarak paralel-ulusalcı çizgiye gidiyor. Fatih Erbakan’ı yedirmeyiz” mesajı da dikkat çekti.

"ÇOCUKLARA SİYASET YASAKLANAMAZ"

Kongre öncesi SP’de yaşanan, ‘veliaht’ tartışmalarına da Fatih Erbakan’dan ilginç bir yanıt geldi. Fatih Erbakan, Facebook sayfasında babası Erbakan’ın şu sözlerine yer verdi: “Babaları siyasetçi diye çocuklara siyaset yasaklanamaz. Osmanlı’da da babadan oğula (padişahlık) geçti. Ne oldu? Cihana saadet getirdiler.”

PARTİNİN AĞIR TOPLARI BÖLÜNDÜ

SP’deki liderlik yarışı, geçmişte Necmettin Erbakan’ın en yakınında yer alan Milli Görüş hareketinin önde gelen isimleri arasında da bölünmeye yol açtı. Fehim Adak, Ahmet Tekdal, İsmail Müftüoğlu, Sacit Günbey, Suat Pamukçu, Ahmet Bahçıvan, Arif Ersoy ve Mehmet Bozgeyik gibi hareketin ağır topları Erbakan’ın yanında yer aldı. Oğuzhan Asiltürk, Şevket Kazan, Temel Karamollaoğlu gibi hareketin diğer ağır topları da Kamalak’tan yana tavır aldı. Partinin eski genel başkanlardından Recai Kutan’ın ise ortada durduğu, kongreye tek listeyle gidilmesi için çalıştığı belirtildi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Paralel iddiaları Saadet Partisi'ni böldü! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • SALTANAT NASIL YA HAREM 01 Mayıs 2014 16:27 BUNLAR NEYİN KAFASINI YAŞIYOR.. ADAMLAR BABADAN OĞULA PATİŞAHLIK İSTİYOR.. ZATEN BAŞIMIZDA BİR TANE PATİŞAH VAR BİRDE SİZ ÇIKMAYIN.. BU NEYİN ÖZENTİSİ ANLAMADIM.. BUNLAR DELİ İBRAHİM İN TORUNLARI..

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro