eposta yazdır zoom+ zoom-

Papa'dan olay yaratacak kürtaj çıkışı!

Papa'dan olay yaratacak kürtaj çıkışı!

Katolik Kilisesi'nin lideri Papa Francesco kürtaj yaptırmayı kiralık katil tutmaya benzetti. Papa, 2013'te bu makama seçildiğinden bu yana kürtaj ve eşcinsellik gibi konularda ılımlı mesajlar veriyordu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 10-10-2018 23:07 - Güncelleme: 11-10-2018 01:54

San Pietro Meydanı'ndaki kalabalığa hitap eden Papa, "Yaşamla ilgili çelişkili bir yaklaşım; başka bir değeri korumak için ana rahmindeki bir hayatın susturulmasına izin veriyor. Masum, savunmasız bir hayatı sona erdirmek nasıl insanî olabilir? Ne kadar küçük olursa olsun bir insanın canını almak doğru değil" dedi.

Bunun Papa'nın şimdiye kadar kürtaj konusunda yaptığı en ağır eleştiri olduğu belirtiliyor.

İtalya'daki kadın hakları grupları, aşırı sağcı siyasetçiler ve kürtaj karşıtı grupların çağrılarından sonra olası bir sınırlanma ya da tamamen yasaklamanın önüne geçmeye çalışıyor.

Aşırı sağcı Lig Partisi'nin elindeki Verona Belediyesi geçen hafta şehri, 'yaşam hakkı taraftarı bir kent' olarak ilan etmiş ve 'kürtajı önlemek ve anneliği özendirmek için' kürtaj karşıtı gruplara mali destek sağlama kararı almıştı.

İTALYA'DA JİNEKOLOGLARIN YÜZDE 70'İ KÜRTAJ YAPMAYI REDDEDİYOR

Belediye ayrıca annelerin kimliklerini gizleyerek çocuklarını evlat vermesini sağlayacak bir girişim başlatmıştı.

Mayıs ayında onaylanan karar tasarısı, İtalya'da kürtajın yasallaştırılmasının 40'ıncı yıldönümünde Verona Belediye Meclisi'ne sunulmuştu. Yasal olmasına rağmen, ülkedeki jinekologların yüzde 70'inin 'ahlaki nedenlerle' kürtaj yapmayı reddettiği belirtiliyor.

Papa, 2013'te bu makama seçildiğinden bu yana kürtaj ve eşcinsellik gibi konularda ılımlı mesajlar veriyordu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Papa'dan olay yaratacak kürtaj çıkışı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro