eposta yazdır zoom+ zoom-

Özal tartışmasına Mesut Yılmaz da katıldı

Özal tartışmasına Mesut Yılmaz da katıldı

Turgut Özal'ın ölümü ile ilgili Adli Tıp raporu hakkındaki tartışmaya Mesut Yılmaz da katıldı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-12-2012 11:16 - Güncelleme: 22-10-2015 10:36

Eski Başbakanlardan ve Turgut Özal kabinesinden bakanlarından , 8'inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın 'eceliyle öldüğü' kanaatinde olduğunu söyledi.

Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümüne ilişkin soruşturmaya ilişkin, ''Rahmetli Özal'ın zehirlendiği kanısında değilim. Rahmetli Özal, eceliyle ölmüştür. Zaten şu ana kadar araştırmaların da ortaya koyduğu herhangi bir somut sonuç yoktur'' dedi.

Yılmaz, Yeni Politika Forumu tarafından Hilton Oteli'nde düzenlenen ''Orta Doğu ve Akdeniz'in Geleceği'' konulu toplantının ardından gazetecilerin Turgut Özal'ın ölümüne ilişkin soruşturmaya yönelik sorularını yanıtladı.

ŞÜPHELER YERSİZ

Turgut Özal'ı son yurt dışı gezisinden geldiğinde gördüğünü anlatan Yılmaz, ''Hiç görmediğim kadar kötü ve sağlıksız gördüm. Bence bütün bu şüpheler yersizdir. Rahmetli Özal'ın zehirlendiği kanısında değilim. Bana göre rahmetli Özal eceliyle ölmüştür. Ama bu konuda bazı şüpheler varsa bunun araştırılması da doğaldır. Bildiğim kadarıyla da bu araştırmalardan da şu an herhangi bir sonuç elde edilemedi'' diye konuştu. 

Adli Tıp Kurumu'nun raporuna ilişkin bir soru üzerine Yılmaz ''Rahmetli Özal'ın ölümüyle ilgili kimin en ufak bir şüphesi varsa, konunun araştırılması ve soruşturulması doğaldır ve doğrudur. Ama bana göre, bu şüpheler yersizdir. Rahmetli Özal, eceliyle ölmüştür. Zaten şu ana kadar araştırmaların da ortaya koyduğu herhangi bir somut sonuç yoktur'' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ tw fb gp
KİMDİR ?
Mesut Yılmaz
MESUT YILMAZ KİMDİR?

Ahmet Mesut Yılmaz ya da amcalarının soyadı ile Akçal. Aslen Rize Çayeli Çataldere/Cimil köyünden. 1947 yılındaİstanbul'da doğdu. İstanbul Erkek Lisesi'ni bitirdi. 1971 yılında Ankara Üniversitesi Si

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro