eposta yazdır zoom+ zoom-

Öz kız kardeşine yıllarca... Şok savunma!

Öz kız kardeşine yıllarca... Şok savunma!

Diyarbakır'da iki erkek kardeşinin yıllarca cinsel tacizine maruz kalan, Ş.T. 'nin ruh sağlığının bozulduğu saptantı. Taciz kardeş ise ilginç bir savunma yaptı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 14-11-2014 12:23 - Güncelleme: 28-10-2015 11:30

Diyarbakır'da 23 yaşındaki M.T. ile 22 yaşındaki A.T.'nin, 2006 yılından 2012 yılına kadar öz kız kardeşleri Ş.T.'ye cinsel istismarda bulundukları iddiasıyla haklarında 22.5'ar yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Davanın ilk duruşmasında ifadesi alınan sanıklardan M.T. suçlamaları reddederek kardeşinin kendisine iftira attığını söyledi.

9 YAŞINDA BAŞLADI

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianameye göre Diyarbakır'da yaşayan ve şu anda 16 yaşında olan Ş.T. 9 yaşında olduğu 2006 yılından 2012 yılına kadar aynı evde yaşadığı öz ağabeyleri M.T. ve A.T.'nin cinsel istismarına uğradı.

M.T.'nin kardeşini 9 yaşından beri fiziksel temas yolu ile taciz ettiğini belirten savcı, mağdurun sonraki zamanlarda 10- 15 kez şüphelinin cinsel istismarına maruz kaldığını kaydetti. Şüpheli M.T.'nin 2012 yılının sonlarında kardeşini bir ormana götürerek cinsel istismara devam ettiğini belirten savcı, diğer ağabey A.T.'nin de 2007 yılından itibaren mağdura karşı aynı eylemlere giriştiğini ifade etti.

BEDEN VE RUH SAĞLIĞI BOZULDU

Evden kaçarak şikayette bulunan mağdurla ilgili Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi uzman heyetince düzenlenen raporda, mağdurun maruz kaldığı cinsel istismar eyleminden dolayı beden ve ruh sağlığının bozulduğunun saptandığı vurgulandı. İddianamede bu raporu da hatırlatan savcı, şüphelilerin ''Zincirleme şekilde çocuğun cinsel istismarı'' suçundan 22.5'ar yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

KARDEŞİM İFTİRA ATIYOR

İddianamenin kabul edilmesinin ardından sanıklar M.T. ve A.T. kardeşlerin tutuksuz yargılanmasına Diyarbakır 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı. Davanın ilk duruşmasında ifadesi alınan sanıklardan M.T. suçlamaları kabul etmediğini belirterek şöyle dedi:

"Kardeşim benden korktuğu için böyle ifade vermiş. Kardeşimin okula gitmemesi ve erkek arkadaşı olması nedeniyle daha önce evde tartışma çıktı. Ancak erkek arkadaşını ben görmedim. Diğer kardeşim A.T. görmüş. Sonra gidip kardeşimin erkek arkadaşı ile görüştük. Çok sinirlendiğim için evden çıkarken 'Onu öldüreceğim' demiştim. Kardeşim bundan korktuğu için iftira atmış olmalı. Olaydan sonra ben işyerime gittim. Sonra babam arayarak kardeşimin evden kaçtığını söyledi. Suçlamayı kabul etmiyorum."

Mahkeme, diğer sanık A.T. hakkında zorla getirme kararı verirken, eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Öz kız kardeşine yıllarca... Şok savunma! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR10 YORUM
  • ANLARSINIZ YA 14 Kasım 2014 18:30 burda bazıları diyorki bu Kürtlerden ne beklenir O ZAMAN SİZ GİDİN 29 YIL ÖNCE TÜRKİYENİN VERGİ REKORTMENİ KİM VE KAÇ YIL BU REKORU ELİNDE TUTMUŞ ONA BİR BAKIN VE 2 GÜN ÖNCE BEREZİLYA TAKIMINA MAÇ ÖNCESİ VERİLEN PARA VE MAÇ SONRASI GECE EĞLENCELERDE 45 RAKAMIN NEYİN İFADESİ ONA BAKIN ŞİMDİ SİZE NE DEMELİ O ZAMAN? KENDİ DİLİNİZLE,,,

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro