eposta yazdır zoom+ zoom-

Oyunu kullanan Numan Kurtulmuş'tan çağrı

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, anayasa değişikliği için halk oylamasında oyunu İstanbul'da kullandı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 16-04-2017 10:54 - Güncelleme: 16-04-2017 10:54

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Herkesin oy kullanmasını arzu ederiz. Ne kadar çok oy kullanılırsa bu o kadar çok milletimizin demokrasiye, iradesine ve geleceğine sahip çıktığı anlamına gelir." dedi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, anayasa değişikliğine ilişkin halk oylaması kapsamında oyunu kullanmak üzere, eşi Sevgi Kurtulmuş ile Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesine geldi. 

Kurtulmuş, 1238 numaralı sandıkta oyunu kullandıktan sonra, görevlilerle kısa süre sohbet ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Okuldan çıkışında vatandaşların ilgisiyle karşılanan Kurtulmuş, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Kurtulmuş, "Bir kere bu referandumun gerçekleşmesi bile tek başına, Türkiye demokrasisi bakımından fevkalade önemli bir gelişmedir." diyerek, keyifli, güzel bir halk oylaması kampanyası yapıldığını söyledi. 

SÖZ DE KARAR DA MİLLETİNDİR

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, şöyle devam etti:

"Artık 'evet', 'hayır' diyenler, söyleyeceklerini söylediler. Bugün söz de karar da milletindir. Milletimiz için bu sonuçların uğurlu, bereketli olmasını temenni ediyoruz. Sandıktan hangi sonuç çıkarsa başımız, gözümüz üstünedir. Bu anlamda burada da görüyorum ki milletimiz büyük bir coşkuyla sandık başına bu erken saatte geldiler. Vatandaşlarımız rahat bir şekilde oylarını kullanacaklar. İnşallah seçim günü de Türkiye, çok olaysız bir şekilde bu seçimleri gerçekleştirmiş olur. Yarın sabahtan itibaren Türkiye, yeni bir Türkiye olacak. Bu referandumun sonuçlarına göre, Türkiye inşallah çok daha hızlı bir şekilde yoluna devam edecektir. Ben uğurlu, bereketli olmasını temenni ediyorum. Herkesin oy kullanmasını arzu ederiz. Ne kadar çok oy kullanılırsa bu o kadar çok milletimizin demokrasiye, iradesine ve geleceğine sahip çıktığı anlamına gelir."

Kendisi için de işin güzel tarafının oyunu kullandığı bölgenin 80 yıllık mahallesi olduğunu dile getiren Kurtulmuş, "Rahmetli dedem, babam ilk okula başladığında gelmiş. Herhalde 80 seneyi de aşmış. Onların yaptırdığı, sonrasında babamların yaptırdığı apartmanda hala oturuyorum. 80 senelik bir mahalle benim için. Burada bugün tekrar vatandaşlarımızla bir arada olmak, oy kullanmak da gerçekten çok güzel." diye konuştu. 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Oyunu kullanan Numan Kurtulmuş'tan çağrı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • kundemacı 16 Nisan 2017 12:14 Aslında kurtulmuş' un referandumla ilgili konuşması suçtur. Ne demek: ""Herkesin oy kullanmasını arzu ederiz." sana ne, seni sevmeyenler ki bunların oranı % 50' nin üzerindedir. Siz böyle söylediğiniz için gidip oy kullanmamaya bilirler. Böylece seçim günü, yaptığınız bu konuşma ile seçimi etkiliyorsunuz. Savcılar gerekeni yapması lazım. yapmaması durumunda; biz de yargının bağımsız olmadığı yönündeki kanaatleri destekleyici bir davranış göstermiş olurlar.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Numan Kurtulmuş
NUMAN KURTULMUŞ KİMDİR?

64. ve 65 hükümette Başbakan Yardımcısı olan Numan Kurtulmuş 1959′de Ünye’de dünyaya gelmiştir. İsmini aldığı dedesi Numan Kurtulmuş, Kurtuluş Savaşı’nda Çanakkale, Erzurum, Batum ve Azerbaycan cephelerin

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro