eposta yazdır zoom+ zoom-

Otomobilde yakıt tasarrufu nasıl sağlanır?

Otomobilde yakıt tasarrufu nasıl sağlanır?

Otomobilde yakıt tasarrufu nasıl sağlanır? Arabalarda yakıttan tasarruf etmek için mutlaka bunları yapın.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 30-09-2016 23:20 - Güncelleme: 30-09-2016 23:20

Aracın daha az yakıt harcaması için nelere dikkat etmeliyiz? Araç yakıtından nasıl tasarruf edilir? İnternethaber otomobil yazarı Nehir Yılmaz cevapla.tv'ye anlattı.

OTOMOBİLİN YAKIT TÜKETİMİ NEDEN ARTAR?

Yakut tasarrufu hakkıında Nehir Yılmaz, şunları söyledi:

"Aslında ekonomik araç kullanımı için bir çok etken vardır, hava durumundan yolun şartlarına kadar... Bizim yapabileceğimiz en önemli şey ise aracı doğru vites ve doğru devirde kullanmak. Bazen şu hatayı yapıyor sürücüler, virajlı yollarda giderken, düzlüklerde çok gaz verip, viraja girerken sert fren ve viraj çıkışında yine gaz veriyorlar. Bu durumda otomobilin yakıt tüketimini de arttırmış oluyorsunuz.

"MOTORU STOP ETTİRMEKTE FAYDA VAR"

Yakıt tüketiminin azalması için, eğer port bagaj varsa aracınızda, gerekli olmadığı zamanlarda bunu çıkarmak faydalı olacaktır. Bir de duraklama zamanlarında aracın 30 saniyeden, 1 dakikadan fazla durması gerekiyorsa, motoru stop ettirmekte fayda var ekonomik olması açısından."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Otomobilde yakıt tasarrufu nasıl sağlanır? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro