eposta yazdır zoom+ zoom-

Osman Baydemir'den ilginç referandum açıklaması

Osman Baydemir'den ilginç referandum açıklaması

HDP Sözcüsü Osman Baydemir, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) 25 Eylül'de yapmayı planladığı referanduma ilişkin açıklama yaptı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 22-09-2017 14:50 - Güncelleme: 22-09-2017 14:50

HDP Sözcüsü Osman Baydemir, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) 25 Eylül'de yapmayı planladığı referanduma ilişkin, "Kürt halkının sandık başına gitmesi, 'iradesi nedir açığa çıksın' diye bir çabanın içerisine girmesi neden Türkiye Cumhuriyeti devletinin bir beka sorunu olsun, neden düşmanlık olsun?" sorusunu yöneltti.

Baydemir, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, AK Parti'nin kendi iktidarının bekasını sürdürmek için hem içeride hem de dışarıda Kürt düşmanlığı üzerinden bir savaş politikası sürdürdüğünü iddia etti.

NEDEN BEKA SORUNU OLSUN?

Bugün Milli Güvenlik Kurulunun (MGK) toplanacağını, yarın da olağanüstü şekilde TBMM'nin toplanacağını belirten Baydemir, "Ne için? Ne oluyor? Kürt halkı referanduma gidiyor. Kürt halkının sandık başına gitmesi, 'iradesi nedir açığa çıksın' diye bir çabanın içerisine girmesi neden Türkiye Cumhuriyeti devletinin bir beka sorunu olsun, neden düşmanlık olsun?" ifadelerini kullandı.

SURİYE VE IRAK TEZKERESİNİ TEHDİT VE ŞANTAJ OLARAK NİTELEDİ

Osman Baydemir, Kürtlerin referanduma gitmekle kimseye savaş açmadığını savunarak, şunları kaydetti:

"Kimsenin toprağına, hakkına ve hukukuna göz dikmiyorlar. Daha referandumun sonucunun ne olduğu belli değil. Referandumda sonuç ne çıkarsa çıksın oradaki siyasi iradenin daha nasıl karar alacağı belli değil. Ama savaş tezkeresi çıkarılmak isteniyor. Zaten sınır dışı operasyon tezkeresinin hükmü geçerli. Böyle bir tezkereye şu an da hukuken de ihtiyaç yok. Bütün bunlar neden, tehdidin boyutunu yükseltmek için. Tehdit, şantaj ve savaş bugüne kadar bu ülkenin hangi sorununu çözdü de bu sorununu da çözecek."

Sınır ötesi tezkeresi Meclis'e sunuldu...

 

Kuzey Irak referandumu Yıldırım'dan müdahale sinyali

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Osman Baydemir'den ilginç referandum açıklaması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR19 YORUM
  • Türkiyem 05 Ekim 2017 06:12 Bu yaratıklara ne veriyorlar ya?Türkiyeden toprak almak için ilk adım referandum.Sen türkiyeyi kendiniz gibi saf mı sandın sümük.Bide Türkiye neden rahatsız diyo embesil.Bunları hemen içeri almalı fareler gibi yaşasınlar.Ülkemizin oksijenini pisletmesinler suratlara bak ya

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Osman Baydemir
OSMAN BAYDEMİR KİMDİR?

Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitiridi. Serbest avukatlık, İnsan Hakları Derneği Diyarbakır Şubesi Yönetim Kurulu üyeliği, Şube Başkanlığı ve Genel Başkan Yardımcılığı, Diyarbakır Barosu, Toplumsal Hukuk Araştırmalar

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro