Örgütün 'yalnız kurt'larına operasyon!

Mardin'de terör örgütü DEAŞ'ın 'yalnız kurt' diye tabir edilen uyuyan hücre evilerine operasyon düzenlendi. MİT'in de dahil olduğu operasyonda 4 şüpheli gözaltına alındı.

Örgütün 'yalnız kurt'larına operasyon!

MARDİN'in merkez Artuklu ve Mazıdağı ilçelerinde tespit edilen DAEŞ terör örgütüne ait 'yalnız kurt' diye adlandırılan uyuyan 2 hücre evine, MİT ile koordineli olarak düzenlenen baskınlarda 4 şüpheli gözaltına alındı.

Örgütün 'yalnız kurt'larına operasyon!

Merkez Artuklu İlçesi ile Mazıdağı İlçesi'nde tespit edilen, birbirinden habersiz ve 'Yalnız kurt' diye adlandırılan terör örgütü DAEŞ'e ait 2 uyuyan hücre evine, dün ve bugün Emniyet Müdürlüğü ve MİT Bölge Başkanlığı'nın ortak operasyonu ile baskın düzenlendi.

Örgütün 'yalnız kurt'larına operasyon!

MİT'LE ORTAK ÇALIŞILDI: Baskınla ilgili Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, "Mardin Emniyet Müdürlüğü ve MIT Bölge Başkanlığının ortak çalışması neticesinde; DAEŞ terör örgütü başta olmak üzere diğer örgütlerin ilimizdeki faliyetlerinin deşifresine ve engellenmesine yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında; Mardin Artuklu ilçesinde, 'Yalnız kurt' diye adlandırılan, uyuyan birbirinden habersiz iki ayrı DAEŞ hücresine yapılan operasyonla; DAEŞ terör örgütünün içerisinde faliyet yürüttüğü tespit edilen; Hüseyin A. S. isimli şahıs 18.09.2017 tarihinde Mardin Artuklu ilçesinde kaldığı bir evde yakalanmıştır.

Örgütün 'yalnız kurt'larına operasyon!

SURİYE'DE FAALİYETLERE KATILMIŞ: Ayrıca şahsın ikametinde Suriye'de DAEŞ terör örgütü faaliyetleri kapsamında hareket edip, çatışmalarda vurulup tedavi olduktan sonra buraya gelip aynı evde kalan Aaed M. isimli şahıs da yakalanarak gözaltına alınmıştır. Çatışma bölgeleriyle bağlantılı olduğu değerlendirilen kişinin kaldığı yerde yapılan aramada; Çok sayıda dijital malzeme ve dökümanlar, 1 siyah renkli kar maskesi ele geçirilmiştir. Ayrıca DAEŞ terör örgütünün Mardin'in Mazıdağı ilçesinde ikinci uyuyan DAEŞ hücresi tespit edilerek yapılan çalışmada,DAEŞ terör örgütü içerisinde faliyet yürüttüğü tespit edilen; Abdurrahim E. H. isimli şahıs 19.09.2017 Mazıdağı ilçesindeki adresinde yakalanmıştır. Ayrıca aynı ikamette bulunan Ubeyde H. isimli şahıs da gözaltına alınmıştır. Mardin Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatları ile tahkikat devam etmektedir. Her türlü terör örgütleri ile mücadele, ülkemizin huzuru ve devletimizin güvenliği için tüm güvenlik birimlerimizin ortak çalışma ve birlikteliği ile kararlılıkla sürdürülecektir" denildi.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro