eposta yazdır zoom+ zoom-

Önce Kılıçdaroğlu'nu sonra da AK Parti'yi devireceğiz!

Önce Kılıçdaroğlu'nu sonra da AK Parti'yi devireceğiz!

Sözcü gazetesi yazarı Uğur Dündar, Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı kazan kaldıranlara eklendi. Dündar önce Kılıçdaroğlu sonra da AK Parti'nin devrileceğini iddia etti.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 04-05-2017 11:51 - Güncelleme: 04-05-2017 16:06

Halk oylamasında Evet oylarının üstün gelmesinin ardından Hayır cephesinde durumlar karışık.

Özellikle CHP'de, genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na başkaldıranlar her geçen gün kendini belli ediyor. Muharrem İnce, Fikri Sağlar ve 'uzaktan laf dokundurmalarıyla' Deniz Baykal ilk ortaya çıkan isimler. Bugün de Sözcü yazarı Uğur Dündar, alenen Kılıçdaroğlu'nu değiştireceklerini duyurdu.

DÜNDAR'IN YAZDIKLARI ERDOĞAN'I HAKLI ÇIKARDI

Dündar'ın yazdıkları Cumhurbaşkanı Erdoğan ve iktidar üyelerinin sıklıkla CHP'nin başına getirilen isimlerin gizli eller tarafından 'atandığını' yönündeki sözlerini de haklı çıkardı. 

Dündar, "Uyuyan dev kıpırdandı, önce muhalefetteki iktidar, sonra AKP iktidarı değişecek. Hiçbir şey eskisi gibi sürüp gitmeyecek." diye yazdı.

'Uyuyan dev siyasete ağırlığını koyduğunda!' diye yazan Dündar'ın bugünkü köşesinin detayları:

"...

Gündemdeki bir numaralı bu soru, bazı gerçekleri artık apaçık konuşmamızın zamanının geldiğini de haber veriyor.

Sevgili okurlarım,

Türkiye'de son 15 yıldır AKP iktidarının sürmesinde, muhalefetteki partilerin yetersizliğinin çok büyük rolü olduğunu söylememiz gerekiyor. Bir başka deyişle, demokrasimiz üzerine çöreklenen tehdidin büyüyerek sürmesinde AKP iktidarı kadar, muhalefetin de sorumluluğu bulunuyor.
Bu gerçek de, muhalefetteki iktidar değişmeden AKP iktidarının değişmeyeceğini gösteriyor!..

Oysa Türkiye'de yakın zamana kadar, sorunları görmesine karşın siyasetten bilerek uzak duran çok iyi yetişmiş, kalibresi yüksek ve çağdaş demokrasinin değerlerini özümsemiş bir kitle var. Eğer "uyuyan dev" olarak tanımlayabileceğimiz bu kitle elini taşın altına koyar ve muhalefette etkin olabilirse, karşımızdaki vahim tablo da değişebilir.

....
Aslında daha yüksek olduğu iddia edilen yüzde 49'luk "Hayır" oranı, bir bakıma uyuyan devin kıpırdanmasının yarattığı rüzgann gücünü de gözler önüne seriyor.

Önümüzdeki süreçte bu muazzam güç, gerek iktidar, gerekse muhalefet üzerindeki ağırlığını giderek daha da hissettireceğe benziyor.
Bağımsız siyaset gözlemcileri; önce muhalefetteki iktidarın, sonra da AKP iktidarının değişeceğini ve siyasette hiçbir şeyin eskisi gibi sürüp gitmeyeceği bir zihniyet devriminin gerçekleşeceğini öne sürüyorlar.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Önce Kılıçdaroğlu'nu sonra da AK Parti'yi devireceğiz! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR23 YORUM
  • adakger 06 Mayıs 2017 18:58 aç tavuk kendini darı amberında görür derler ya bakın hesaba ne kafasınız yahu% 48,59 hayır ile iktidar olacaklarını zanedenler. karşıdaki %51,41 ne olacak?kaldıkı o % 49 un % 27 chp li,% 10 mhpli, %3 akp li %8 hdp li, %0,5 diğer... şimdi ey ezik chp takımı bu ne kafası lan? elmalarla armutları toplarsanız elmaların sayısı değişmez! elma elmadır, armut armuttur)))

    CEVAP YAZ 2 2
KİMDİR ?
Uğur Dündar
UĞUR DÜNDAR KİMDİR?

İstanbul ilinin Silivri ilçesi Akören Köyü'nde doğdu. Vefa Lisesi'ni bitirdi. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu. 1970 yılında TRT tarafından açılan bir sınav

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro