eposta yazdır zoom+ zoom-

Ömer Turan gözaltısıyla ilgili bomba MİT iddiası

Ömer Turan gözaltısıyla ilgili bomba MİT iddiası

AK Parti'ye yakınlığıyla bilinen gazeteci Ömer Turan gözaltına alındı. Ömer Turan'ın gözaltına alınma sebebi, kurucusu olduğu sitede yer alan MİT Müsteşarı Hakan Fidan'la ilgili haber olarak gösterildi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 22-09-2017 08:54 - Güncelleme: 22-09-2017 08:54

Ömer Turan'ın gözaltına alınmasına MİT Müsteşarı Hakan Fidan hakkında yazdıkları neden oldu. Suçlamada Turan'ın Fidan'ı FETÖ ile irtibatlı göstermek için algı operasyonu yaptığı iddia edilirken, Savcı Hasan Yılmaz'ın kararıyla yapılan gözaltı süresinin 7 gün olduğu öğrenildi. Ömer Turan'ın FETÖ ile bağının da araştırılmasının talep edildiği ortaya çıktı.

3 SAYFALIK NOT
Gözaltına alınan Turan, kendisiyle ilgili 3 sayfalık bir not yazdı. Yazdığı notta Hakan Fidan'a hakaret etmediğini, sadece bir dönem FETÖ'cü isimlerin Fidan'ı nasıl övdüğünü anlattığını söyleyen Turan, kendisine daha önce 2 kez FETÖ'den soruşturma açıldığını ve takipsizlik aldığını hatırlattı. 

BU ERDOĞAN'A OPERASYON
Turan, "Bu sayın Cumhurbaşkanımıza ve FETÖ ile mücadele edenlere hatta tüm milli unsurlara çekilmiş bir operasyondur. Yarından itibaren Ömer Turan'ı bile almışlarsa FETÖ ile mücadele bitmiştir, Erdoğan ölümüne yanında duranlara sahip çıkmıyor algısı işleyecek" ifadelerini kullandu.

'BU BİR KÖZ OPERASYONUDUR'

"Bu bir KÖZ operasyondur" diyerek devlet içindeki KÖZ yapılanmasını işaret eden Turan, "Küs değilim, kızgın değilim ya da kırgın hiç değilim, aksine gururluyum. Türk devletine ve Erdoğan'a olan sadakatimi hapise girerek ödüyorum. Bu benim için bir şereftir. Vallahi sonunda ölüm dahi olsa bu kutlu davadan vazgeçmem. Ya devlet başa ya kuzgun leşe" ifadelerini kullandı.

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Ömer Turan gözaltısıyla ilgili bomba MİT iddiası haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR8 YORUM
  • Hakkı SORAN 22 Eylül 2017 16:11 İddialar incelenmeden karar verilmemeli. Önce bir araştırılmalı, iddialar asılsız çıkarsa de çıkmazsa da gereği yapılmalı.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro